سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۹۹۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷- ۳۵: ۲۳
امام جمعه شاهرود:
امام جمعه شاهرود با بیان اینکه افتخار ما امروز تصمیم به اهل بیت و امامزادگان است گفت: هنر و ذوق ایرانی امروز در خدمت ائمه اطهار در عتبات عالیات و تمام نقاط جهان اسلام است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی در مراسم جشن میلاد حضرت زینب (س) در مسجد زینبیه شاهرود که با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و مسؤولین برگزار شد در سخنانی با تبریک میلاد مسعود حضرت زینب کبری (س) و جامعه پرستار کشور و شهرستان اظهار کرد: امام رضا می فرماید مراحل معرفتی چهار تا هست که یقین مرحله آخر آن است و سه ویژگی یقین معصومین دارد که یکی از آن کم ها زینب است.
وی با اشاره به علم و اعجاز برای معصومین و کرامت برای غیر معصومین و سوم عصمت است که یقین معصومین است افزود: اینها بر خلاف اسلام و ایمان و تقوا که کسب کردنی است، کسب نمی توان کرد و اصل آن تفضل است که افراد کم بهره می برند.
امام جمعه شاهرود خاطر نشان کرد: آیا حضرت زینب هم معصومه است؟ ما معصومه کبری و صغری داریم که ائمه معصوم کبری هستند و اما معصوم بودن صغری مثالش این است که انسان عاقل سم نمی خورد پس نسبت به این موضوع معصومیت پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: تقوا می تواند به مرحله ای رسد کند که به عصمت برسد و امام راحل می فرماید که ما می توانیم معصومیت صغری داشته باشیم و یکی از کسانی که به حد اعلای این مقام رسیده حضرت زینب (س) است و به حضرت زینب باید به یک معصومه نگاه کنیم و رسیدن به این بخش اعظم آن تفضل و خدادادی است.
امینی با اشاره به اعجاز گفت: انسان های زیر خط عصمت کبری نیز اعجاز دارند که حضرت زینب کبری(س) در واقعه عاشورا و بعد از آن همه کرامت و اعجاز است که حضرت زینب در کوفه مهیبی زد که حتی زنگ شترها ایستاد و همه شنیدند سخنان را و این یک حرکت عادی نیست که بدن برادر را بدست بگیرد و بگوید این قربانی را از ما قبول کن یا در برابر یزید بگوید همه زیبایی بود و اینها کرامت است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شاهرود با اشاره به خاطره ای از جنگ حزب الله و اسرائیل از قول سید حسن نصرالله اظهار کرد: در آن جنگ یکی فرماندهان نظامی حزب الله متوسل می شوند به حضرت زینب و پیروزی حاصل می شود و این کلاس یقین است.
امینی با بیان اینکه مسلح به علم الهی هستند معصومین کبری و صغری گفت: حضرت زینب مسلح به این علم است و امام سجاد فرمود حضرت زینب عالم غیر معلمه هستند و امام رضا برای همین فرمود که مرز یقین کم افراد می رسند که به عصمت صغری و فوق تقوا برسند زینب کبری (س) است که باید دیدمان متفاوت باشد که حساب بعضی از امامزادگان ویژه است و باید دقت بیشتری کنیم.
وی تصریح کرد: افتخار ما امروز این است که اهل توسل و تمسک به معصومین و امامزادگان هستیم و ملت ایران در این سال های اخیر برای امنیت خود و برای دفاع حرم جان دادند اما برخی در داخل نگاه دیگری داشتند اما ما با عراق و سوریه کار داریم چون در درجه اول برای امنیت که اگر آنجا نمی جنگیدم در شاهرود باید می جنگیدیم و ایرانی ها باید افتخار کنند و ما سالها است با عتبات کار داریم چرا که دل داریم به عتبات عالیات.
وی ادامه داد: دشمنان از آن ور عالم می آیند هر غلطی می خواهد می کنند و وقتی ما می رویم شما می آیید چرا کنید در صورتی که ما صدها سال هستیم و شما چه غلطی می کنید و ما جان دادیم و خون دادیم و هنر و ذوق ایرانی الان هم در خدمت ساخت و ساز عتبات عالیات است و ما با جان و مال خود از همه عتبات در عراق و سوریه دفاع می کنیم و در آینده نچندان دور در عربستان این عتبات را انجام دهیم.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar