سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۰۰۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷- ۱۲: ۲۱
خبرگزاری بسیج: جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان که از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده بود، 18 دیماه با حضور جمعی از مسئولان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرری خاتمه یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، «سید حسن صفوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در این مراسم اظهار داشت: این طرح از سالهای گذشته اجرایی شد و هر ساله رو به گسترش است.

وی عنوان کرد: 800 نفر در سطح این شهرستان در این جام شرکت کردند که 240 نفر از مهدکودک ها و نوآموز بودند.

وی افزود: کتابها بین باشگاه های های 12 نفره توزیع و بعد از مطالعه، بازتاب آن در قالب نامه به نویسنده، اجرای فیلم و خلاصه نویسی به دبیرخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده شد.

صفوی فراهم آوردن زمینه مشارکت کتاب فروشان، گروه های غیردولتی ترویج کتابخوانی، مهدکودک ها و مدارس در برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی را از وظایف ستاد اجرایی این طرح عنوان کرد و گفت: در این راستا ضمن داوری آثار و معرفی برگزیده های جام باشگاههای کتابخوانی شهرستان، مراسم اختتامیه برای تقدیر از برگزیدگان برگزار شد.

وی بر مشارکت هر چه بهتر جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان تاکید کرد و گفت: فعالیت و مشارکت دستگاه های مربوطه برای اجرای جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در پیشبرد اهداف این طرح موثر است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری گفت: کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان مدارس، آنها را از خطرات و آسیب های اجتماعی دور می کند و باید در این زمینه سرمایه گذاری بیشتری انجام گیرد.

وی با اشاره به اقدامات ادره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در خصوص ایجاد کتابخانه در کمپ های ترک اعتیاد عنوان کرد: در حدود 25 میلیون تومان اعتبار برای ایجاد کتابخانه در مرکز بازپروری شفق تخصیص یافته و کتابخانه ای در این مرکز راه اندازی شد.

وی یادآور شد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین معتادان بهبود یافته از دیگر برنامه ها و اهداف فرهنگی شهرستان ری به شمار می رود.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: