سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۰۹۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷- ۰۱: ۱۹
حزب بیداری اسلامی در بیانیه‌ای:
حزب بیداری اسلامی تاکید کرده است: رفع مشکلات اقتصادی موجود و دستیابی به آرمان‌های اصیل و مترقی انقلاب، تنها از طریق مدیریتی جهادی و انقلابی امکانپذیر است و راه برون‌رفت از شرایط موجود تنها ازاسلام می‌گذرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، حزب بیداری اسلامی در بیانیه‌ای ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی یوم‌الله 22بهمن دعوت کرد.

 

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

بیانیه حزب بیداری اسلامی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران

یکی از مهمترین دستاوردهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تصویب قانون اساسی مترقی جمهوری اسلامی ایران و استقرار نظام حکومت دینی در قالب جمهور مردم است. طرح جمهوری اسلامی بر پایه ولایت فقیه که در اوج خفقان و اختناق رژیم استبدادی از سوی امام خمینی (ره) ارائه شد، انگیزه مشخص و منسجم نوینی را در مردم مسلمان ایجاد نمود و راه اصیل مبارزه مکتبی اسلام را گشود. حکومت از دیدگاه اسلام، برخاسته از موضع طبقاتی و سلطه گری فردی یا گروهی نیست، بلکه دارای پشتوانه ای در باورها، قلب ها و اندیشه های مردم جامعه است که براساس آن استوار خواهد ماند.

در هر جامعه، مردم با تشکیل احزاب سیاسی و مطبوعات آزاد و مستقل، قدرت سیاسی را سازمان می دهند. احزاب، مکانیزم کسب قدرت سیاسی، توسط مردم هستند. احزاب کارآمد سیاسی، بر ایدئولوژی اثرگذار اجتماعی بنا می شوند. جامعه فاقد ایدئولوژی و احزاب گسترده، دچار آشفتگی طبقات اجتماعی و ظهور جنبش های نامطلوب فرهنگی و اجتماعی خواهد شد. احزابی چون جمهوری اسلامی، مؤتلفه اسلامی، بیداری اسلامی و ... ، ساختارهای انسانی تحقق چنین عملکرد کارآمد خطیری در حوزه های عقیدتی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بوده یا هستند.

چهل سال از استقرار نظام جمهوری اسلامی می گذرد. لزوم فراتحلیل و آسیب شناسی چهل سال گذشته، توسط احزاب سیاسی، رسانه ها و مطبوعات، در چنین شرایطی درک می شود. امروز نسل سوم پیشتاز بسیاری از تحلیل ها و آسیب شناسی های آغاز دهه پنجم خواهد بود. علاوه بر این، نقش نسل سوم انقلاب اسلامی در پیشرفت علم و فناوری و جنبش نرم افزاری، اقتصاد مقاومتی، صنایع موشکی و انرژی اتمی بی بدیل بوده است، ولی در کنار چنین پیشرفت های بزرگی، تهدیداتی همچنان پابرجاست؛ بیکاری، گرانی، تورم، رکود، وضعیت نامناسب سینما و تئاتر و بسیاری مسائل دیگر.

حزب بیداری اسلامی بر این باور است که رفع مشکلات اقتصادی موجود و دستیابی به آرمانهای اصیل و مترقی انقلاب، تنها از طریق مدیریتی جهادی و انقلابی و استوار بر انگیزه های مکتبی و علوی امکانپذیر بوده و راه برون رفت از شرایط موجود تنها از مسیر و راه مستقیم اسلام میگذرد و نه سیاستهای اقتصادی وابسته به لیبرال دموکراسی و یا سوسیال دموکراسی غرب و شرق؟ همچنین جامعه جوانان متحد اسلامی بر این اعتقاد است که لازم است پایه های علم اقتصاد اسلامی در تمام سطوح و ارکان اقتصادی جامعه بر اصول نه سوسیالیستی و نه سرمایه داری، بلکه به عنوان یک "راه نو" در نظر گرفته شود و مسئولین و دست اندرکاران امر سیاست های کلان نظام را بر اساس دانش اقتصاد اسلامی تبیین، برنامه ریزی و اجرا نمایند.

در پایان حزب بیداری اسلامی با توجه به فرارسیدن ایام ا... پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز گرامیداشت 22 بهمن ماه، از تمامی آحاد جامعه و مردم غیور و شهیدپرور ایران اسلامی دعوت می نماید تا با حضور گسترده و شورانگیز خود همانند سالهای گذشته باردیگر به اقدامات و برنامه های خبیثانه و تفرقه انداز دشمنان قسم خورده انقلاب جوابی دندان شکن و محکم داده و با حضور حماسی و همیشه در صحنه خود، فرهنگ عاشورایی و حسینی (ع) را در ایام عزای مادر ائمه اطهار، بانوی دوعالم، حضرت فاطمه زهرا (س) به مردم زجرکشیده و مسلمان و تحت ستم کشورهای منطقه بویژه مردم مظلوم بحرین، یمن، سوریه و ... بازنشر نمایند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar