سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۱۷۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷- ۴۹: ۱۴
مصلحی:
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس گفت: دشمن امروز با تجربه ۴۰ ساله در عرصه‌های مختلف نفوذ می‌کند؛ لذا بدون توجه به تاریخ انقلاب، نمی‌توان با نفوذ مقابله کرد.

به گزارش سرویس بسیج رسانه خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی امشب در نخستین یادواره شهدای اسارت که با عنوان «آبروی ملت» در حسینیه «گودال قتلگاه» برگزار شد، با اشاره به آیه قرآن کریم مبنی بر اینکه شهدا را هرگز مرده مپندارید، بلکه آن‌ها زنده هستند و نزد پروردگار خود روزی می‌خورند، اظهار داشت: زنده بودن شهدا یعنی اینکه آن‌ها و در رأس آن‌ها حضرت سیدالشهدا (ع) جامعه را مدیریت می‌کنند و نمی‌گذارند که مسیرشان به بیراهه برود که یک نمونه این مدیریت، پیاده‌روی اربعین است.

وی افزود: علی‌رغم حرکت عظیم استکبار جهانی علیه راهپیمایی پیاده‌روی اربعین، اما این راهپیمایی تأثیر خودش را گذاشت.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اقدام دستگاه اطلاعاتی آمریکا (CIA) در مراسم پیاده‌روی اربعین امسال، تصریح کرد: دستگاه اطلاعاتی آمریکا امسال دانشجویانی را با هدف تحقیق بر روی زائران پیاده‌روی اربعین در میان جمعیت فرستاد تا از اهداف آن‌ها مطلع شود؛ آن‌ها وقتی از زائران سؤالات خود را پرسیدند، در جمع‌بندی این تحقیق اعلام کرد که این حرکت در حال توسعه و بزرگ‌ترین خطر برای نابودی آمریکاست.

 وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری، گفت: ایشان در بخش اول این بیانیه، تاریخ انقلاب را بیان می‌کنند که دفاع مقدس چگونه مدیریت شد و بحث نفوذ از ابتدای انقلاب چگونه بوده است و در دوران دفاع مقدس نیز وجود داشت.

 مصلحی افزود: امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس دیدند که توانی برای اداره جنگ از سوی دستگاه‌ها وجود ندارد؛ برای همین مردم را پای کار آوردند و جنگ را مدیریت کردند.

 وی ادامه داد: تنها بین ۱۳ تا ۱۷ درصد بودجه کشور برای اداره جنگ بود، در حالی که «صدام» مقدار زیادی از بودجه خود را پای جنگ گذاشته بود و ۷۰ میلیارد دلار نیز کشورهای عربی منطقه به صدام کمک کرده بودند که از این میان، ۴۰ میلیارد دلار آن را عربستان کمک کرده بود.

 رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب نمی‌توان بدون توجه به بخش اول آن یعنی «توجه به تاریخ» پیش رفت.

 وی با تأکید بر این‌که مقام معظم رهبری فرمودند آتش به اختیار عمل کنید، خاطرنشان کرد: ایشان برنامه‌ریزی دارند تا بدنه انقلابی جامعه را مدیریت کنند و به میدان بیاورند.

 مصلحی با اشاره به نفوذ امروز دشمنان در کشور، تصریح کرد: دشمن امروز با تجربه ۴۰ ساله در عرصه‌های مختلف نفوذ می‌کند؛ لذا بدون توجه به تاریخ انقلاب، نمی‌توان با نفوذ مقابله کرد.

وی خاطرنشان کرد: آتش به اختیار برای این است که حرکت‌های مردمی شکل بگیرد و امروز در شرایطی که جنگ، جنگ اقتصادی است، باید در این عرصه خصوصاً در تحریم‌های اقتصادی، کار تبیینی صورت بگیرد.

 رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با اشاره به مسئله سوریه، گفت: آل‌سعود ۴۰ میلیارد دلار در اردن برای آموزش داعش هزینه کرد؛ اما امثال حججی‌ها آن‌ها را بیچاره کردند.

 وی خاطرنشان کرد: بعضی‌ها چنان آمریکا را ابرقدرت کردند؛ اما همین ابرقدرت وقتی که نظامیانشان در خلیج فارس توسط رزمندگان ما دستگیر شدند خودشان را خیس کردند؛ این در حالی است که وقتی حججی را تکفیری‌ها گرفتند و می‌خواستند او را سر ببرند، عین خیالش هم نبود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar