سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۱۸۶۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷- ۰۸: ۱۲
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین گفت:
رحمانی گفت:طرح نماد با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی بین دانش آموزان با همکاری و مشارکت 9 دستگاه و نهاد، اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، خیراله رحمانی در مراسم طرح ملی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان که با حضور مسوولان استانی برگزار شد بیان کرد: طرح نماد با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی بین دانش آموزان با همکاری و مشارکت 9 دستگاه و نهاد، اجرا می شود.

وی گفت:پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توانمندسازی دانش آموزان در مقابله با این آسیب ها هدف اصلی طرح نماد است و ۹ دستگاه دیگر از جمله صدا و سیما، کمیته امداد، مدیریت و برنامه ریزی، نیروی انتظامی، دادگستری و بهزیستی با آموزش و پرورش در تعامل هستند تا با کمک آنها بتوان به برنامه جامعی در زمینه مهار و کنترل آسیب های اجتماعی دست یافت.

این مسوول اظهار کرد: هدف این 9 نهاد و دستگاه، توجه سازمان یافته به منظور ایجاد آینده ای روشن برای کودکان و نوجوانان میهن اسلامی‌ است.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین عنوان کرد: هدف کلی این طرح، توانمندسازی دانش آموزان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی از طریق مداخله به موقع و موثر با استفاده از رویکرد پیشگیری رشد مدار است.

وی افزود: گسترش آموزش‌های ریشه‌ای در زمینه پیشگیری از رفتارهای پرخطر، آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری، ایجاد نظام شناسایی دانش آموزان آسیب‌پذیر علمی، طراحی و توسعه مداخله ‌های موثر و توانمند سازی دانش آموزان از برنامه های مربوط به این طرح به شمار می رود.

رحمانی در ادامه تصریح کرد: تاکیدهای مقام معظم رهبری بر برنامه محوری قوای سه گانه برای کاهش آسیب های اجتماعی باید فصل الخطاب همه باشد و از تمامی ظرفیت های در اختیار نهادها و دستگاه ها برای نیل به این مهم بهره برداری شود.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین با بیان اینکه آسیب های اجتماعی سرمایه های مادی و معنوی جامعه را از بین می برند، اضافه کرد: با توجه به این وضعیت، ضرورت مقابله جدی با این آسیب ها برهیچ کس پوشیده نیست.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar