سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۲۰۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷- ۵۲: ۱۲
سازمان بسیج اساتیداستان کردستان؛
جامعه بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی استان کردستان با صدور بیانیه ای حادثه تروریستی جعمه گذشته حمله به نمازگزارن و مسلمان در دو مسجد نیوزیلند را به شدت محکوم کردند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان،  جامعه اساتید دانشگاه‌های کردستان بیانیه‌ای در محکومیت حادثه اخیر حمله تروریستی به دو مسجد نیوزیلند به شرح زیر صادر کرد.


بسم الله الرحمن الرحیم


افراط گرایی علیه مسلمانان این بار در لباس خشونت و ترور موجب جنایت فجیع و غیر انسانی شد تا بار دیگر به همۀ دولت‌ها گوشزد کند که هزینه‌های سنگین تصمیمات غلط، افراط گرایی، اسلام هراسی و تروریست پروری را همه کشور‌ها و بلکه بالاتر از آن صلح و امنیت عمومی بایستی بدهد.

حمله تروریستی علیه نمازگزاران مسلمان بی گناه و بی پناه نیوزلندی درمسجد و عبادتگاه و در حال نیایش نیز از جمله اقدامات افراط گرایانه‌ای است که همیشه از حمایت‌های بی دریغ غرب به ویژه امریکای اتّماستکبار برخوردار بوده؛ تندروی افراطی علیه اسلام و مسلمانان و اتباع خارجی و تحریک به تنفری که واشنگتن در جهان آن را همیشه تغذیه و تقویت می‌کند.


این اقدام هولناک و وحشیانه و حملۀ تروریستی بی رحمانه، زنگ خطری است که بار دیگر به همه ما و دولت‌ها و ملت‌ها هشدار می‌دهد که تولید و حمایت از افراط گرایی و تروریست پروری در هر کجای این کرۀ خاکی و تحت هر شرایط و به هر بهانه‌ای که باشد، بازتابش جهانی و نتیجه اش شوم و خدشه به صلح و ثبات و امنیت عمومی است و هر اقدام تروریستی در هر جا و توسط هر کس و به هر بهانه و انگیزه‌ای صورت بگیرد باید از سوی تمامی کشور‌ها و دولت‌ها به شدت محکوم و منکوب شود و دولت‌ها بایستی اجازه ندهند، جریان‌ها و افکار نژادپرستانه و اسلام ستیزانه امنیت و آرامش جهانی را به مخاطره بیندازد.

تروریست، تروریست است چه علیه مسلمانان و در کشور‌های اسلامی و چه علیه سایر انسان‌های بیگناه و کشور‌های غیرمسلمان، و تاریخ بار‌ها نشان داده که تبعات تلخ و آثار سوء آن همیشه یقه مسببان، حامیان و هدایتگران این گونه اقدامات رذیلانه را گرفته و باز هم خواهد گرفت و هرکه باد بکارد، طوفان درو خواهد کرد.
این جنایات وحشیانه و هولناک بشری بار دیگر لزوم هوشیاری و همکاری جدی‌تر همه کشور‌ها را در مبارزه با تروریسم متذکر شده و تأکیدی مجدد بر این واقعیت است که جز با خشکاندن ریشه‌های فکری گروه‌های تروریستی، صلح، امنیت وآرامش واقعی در هیچ منطقه‌ای از جهان حاصل نخواهد شد.

جامعه بسیج اساتید دانشگاه‌های استان کردستان ضمن اعلام همدردی با خانواده‌های شهدا، برای مجروحان این حادثۀ تروریستی شفای عاجل مسألت کرده و از تمامی کشور‌ها و دولت‌ها و مجامع و کرسی‌های مدعی حقوق بشرجهانی، به ویژه سازمان همکاری‌های اسلامی و سازمان ملل متحد و سایر کشور‌ها و دولت‌های اسلامی می‌خواهد تا در جهت خشکاندن اصولی ریشه‌های تروریسم و نفرت‌پراکنی نسبت به ادیان و اقوام، و همچنین اسلام‌هراسی رایج در غرب به جدّ تلاش کرده و از دولت نیوزیلند نیز می‌خواهد تا با سرعت و جدّیت هرچه تمام تر، طراحان و مجریان و مسببان و حامیان پیدا و پنهان این جنایت تروریستی هولناک و شرم آور را شناسایی و تحت پیگرد شدید قانونی قرار داده و اقدامات لازم را به منظور جلوگیری از تکرار این گونه حوادث انجام دهد..
 
انتهای پیام/7727
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar