سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۲۰۷۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷- ۳۱: ۱۶
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی:
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: در یک ماه اخیر بیش از سه هزار راس دام زنده که بدون مجوزهای لازم با احتمال قاچاق در حال خروج از استان بود، کشف شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، امیرحسین بهداد در گفتگو با خبرنگاران افزود: این دام ها از سوی همکاران دامپزشکی مستقر در پست‌های قرنطینه و با همکاری پلیس راه و نیروی انتظامی کشف و برای تعیین تکلیف و صدور احکام پس از تشکیل پرونده به مقام های قضایی ارجاع شد.
وی اظهار داشت: با توجه به وجود سیستم یکپارچه قرنطینه دامپزشکی و تلاش ‌های شبانه روزی همکاران اداره کل دامپزشکی در مرزهای جلفا و نوردوز، امکان قاچاق دام از طریق مرزهای آذربایجان شرقی وجود ندارد و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوکی خودروی حمل دام زنده متوقف و مدارک لازم بررسی می‌شود.
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با هشدار به دلالان خرید و فروش دام، گفت: کوچک ‌ترین حرکت سودجویان در این زمینه رصد و پیگیری، با متخلفان برخورد قانونی، قاطع و جدی و برای آنان حبس و جریمه نقدی سنگین لحاظ می شود.
بهداد با بیان اینکه اخیرا قاچاق دام توسط عده‌ای سودجو و دلالان باعث بروز مشکلاتی در سطح کشور شده است، ادامه داد: در این استان به دلیل برقراری پست ‌های قرنطینه سیار بین استانی و کنترل دقیق مرزها با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان هیچ موردی از قاچاق دام گزارش نشده است.
وی از اجرای مرحله جدید واکسیناسیون تب برفکی جمعیت دام سنگین در استان خبر داد و از دامداران و روستاییان خواست با گروه ‌های دامپزشکی همکاری کنند.
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: دامداران با پرداخت هزینه واکسن، تمامی دام‌های سنگین مانند گاو و گاومیش را در برابر این بیماری واکسینه کنند تا خسارت‌های اقتصادی جبران ناپذیر ناشی از این بیماری در ماه‌ های آینده در استان روی ندهد.
بهداد، افزود: با توجه به قرار گرفتن در فصل واکسیناسیون تب برفکی و احتمال شیوع انواع بیماری‌های دامی از جمله تب برفکی در کشور، این اداره کل از صدور هرگونه مجوز ورود و خروج دام زنده به استان برای کنترل این بیماری ممانعت می‌کند.
وی گفت: مجوز ورود و خروج به دام هایی صادر می شود که دوره 14 روز بعد از واکسیناسیون در گله واکسینه شده طی شده باشد.
بهداد ادامه داد: دامداران به هیچ عنوان دام‌های ناشناس و بدون مشخصات را وارد گله و دامداری خود نکنند تا از انتشار انواع بیماری‌های دامی و مشترک بین انسان و دام جلوگیری شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar