سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۲۶۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸- ۰۰: ۰۷
یکی از رمان‌های پرمخاطب انتشارات قدیانی، رمان «شاهزاده و گدا» اثر مارک تواین است که، برای بار چهارم زیر چاپ رفت.

به گزارش خبرگزاری بسیج، یکی از محبوب‌ترین آثار منتشر شده از سوی مؤسسه انتشارات قدیانی، مجموعه «رمان‌های کلاسیک نوجوان» است. این مؤسسه توانسته به کمک این مجموعه، نوجوانان را با آثار ارزشمند و ماندگار ادبیات کلاسیک جهان آشنا کند.

یکی از رمان‌های این مجموعه، رمان «شاهزاده و گدا» اثر مارک تواین، برای بار چهارم زیر چاپ رفت.

کاترین اُلمستید، رمان «شاهزاده و گدا» را بازنویسی کرده و با تصاویری هماهنگ با قصه همراه ساخته است. او در این بازنویسی توانسته با زبانی نزدیک به زبان عصر امروز و بِه گزینی از رمان اصلی نویسنده مشهور انگلیسی "مارک تواین"، ارتباطی سریع تر و نزدیک تر از رمان اصلی و البته درست، با مخاطب خود برقرار کند.

داشتن طالعی یکسان، هماهنگ و یا وجود همزاد در برخی از قصه‌ها، هسته اصلی و اولیه را تشکیل می‌دهد و زیباترین قسمت ماجرا بی‌اطلاعی دو شخصیت اصلی قصه از وجود یکدیگر است که همزاد هم هستند و در فراز و نشیب‌های قصه، به پیوند خانوادگی ایشان پی می برند.

شاهزادۀ رمان «مارک تواین»، بی خبر از دنیای بیرون، در قصر به زندگی خود مشغول است و در مقابل او پسر بچه‌ای وجود دارد که در مشکلات و فقر غوطه‌وراست، این دو برحسب اتفاق یکدیگر را ملاقات می کنند و تصمیم می گیرند، برای مدتی جایشان را با یکدیگر عوض کنند.

"کاترین اُلمستید"، این رمان را در ۱۸ بخش با عناوین: تولد شاهزاده و گدا، برخورد شاهزاده و گدا، ادوارد راهش را به سمت اُفال کُرت پیدا می کند، ماجراهای تام بعد از رفتن ادوارد، تام قوانین
 قصر را یاد می گیرد، موضوع مُهر سلطنتی، اولین شبی که ادوارد خارج از قصر بود،...
 تهیه و تنظیم کرده است.

ترجمه روان و منسجم «پرستو عوض‌زاده» به جذابیت قصه کمک کرده، او توانسته با لحنی ساده بهترین انتخاب را در گزینش واژه‌ها داشته باشد.

مؤسسه انتشارات قدیانی، کتاب شاهزاده و گدا از سری کتاب های رمان‌های کلاسیک نوجوان که جزو کتاب های معرفی شده در کتابنامه رشد آموزش و پرورش می باشد را در ۱۱۲ صفحه، نوبت چاپ چهارم و تیراژ ۵۵۰ نسخه با قیمت ۱۵۰۰۰ هزار تومان به علاقه مندان رمان، به خصوص رمان های کلاسیک عرضه کرد.

برای تهیه این کتاب علاوه بر مراجعه به کتاب‌فروشی‌های معتبر سراسر کشور، می‌توانید برای خرید اینترنتی آن به نشانی الکترونیکی www.ghadyani.orgنشر قدیانی نیز مراجعه کنید.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: