سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۲۷۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸- ۲۲: ۱۲
«یخ در بهشت» دستپخت بانوانِ توانمند نویسنده‌ای است که به بهانه داستان، راوی دفاع مقدس و زنان آن شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، «یخ در بهشت» دستپخت بانوانِ توانمند نویسنده‌ای است که به بهانه داستان، راوی دفاع مقدس و زنان آن شده‌اند.

این مجموعه داستان کوتاه، با تنوعی از زیرموضوعات و موقعیت‌ها و شخصیت‌های ناب و خواندنی کوششی است از سوی «سیده عذرا موسوی» که گزینش و ویرایش داستان‌ها را برعهده داشته و به نیابت از انتشارات کتاب جمکران این مجموعه را فراهم آورده‌است.یخ در بهشت روایت مادرانی است که خودشان از قهرمانی دیگران قصه‌ها گفته‌اند و حال خودشان قهرمانانی شده‌اند که از آن‌ها قصه‌ها باید گفت. خواهران، مادران و دخترانی که سال‌ها پیش از جنگ با تربیت رزمندگان سهم سترگی در جبهه‌ها داشتند و در حین جنگ با جانفشانی و دلسوزی، و پشت خط جبهه با صبوری و مدارا، از جنگ حماسه‌ای به وسعت روحشان ساختند.

انتشارات کتاب جمکران با گردهم آوردن این مجموعه علاوه بر ادای احترام به زنان قهرمان و قهرمان‌پرور، نگاهی به گوشه‌ای از تاریخ و تاریخ‌سازان انداخته و سعی داشته است نگاه‌ها را به حماسه‌سازی و حماسه‌سرایی شیرزنان مؤمن بخواند.

دبیر مجموعه: سیده‌عذرا موسوی
نویسندگان مجموعه: رقیه کریمی، سمیه حسینی، معصومه میرابوطالبی، مونا اسکندری، سیده‌فاطمه موسوی، زهره شریعتی، محبوبه حاجی‌مرتضایی، معصومه عیوضی، مهین سمواتی، فاطمه نفری و مرضیه نفری.
عکاسی و طرح جلد: صابر شیخ رضایی

منبع: مشرق
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar