سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۲۷۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸- ۵۷: ۰۸
فرمانده سپاه ناحیه شاهرود:
فرمانده سپاه ناحیه شاهرود با بیان اینکه در پایگاه‌های بسیج بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک برای سیل زدگان جمع آوری شده است گفت: برای تحقق شعار سال باید گفتمان سازی کرد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، سرهنگ پاسدار جوادعبیری در جلسه شورای فرهنگ عمومی شاهرود بابیان اینکه ۱۵۰ میلیون تومان کمک از سوی مردم شهرستان برای سیل‌زدگان کشور جمع‌آوری شد، اظهار کرد: مردم در بحث مشارکت و کمک به سیل‌زدگان همکاری‌های خوبی داشتند که هنوز نیز این سیل مهربانی ادامه داشته و مردم کمک‌های خود را نقدی و غیر نقدی به پایگاه‌های بسیج تقدیم می‌کنند.
وی بابیان اینکه از بسطام و بی ارجمند دو دستگاه تجهیزات به مناطق سیل‌زده ارسال شد، تصریح کرد: ۳۵۰ نفر در قالب گروه‌های جهادی از استان سمنان به مناطق مختلف اعزام و از این تعداد ۱۲۰ نفر از شاهرود برای این کار سامان‌دهی شدند.
وی اضافه کرد: در بحث تحقق شعار سال معتقدیم تا گفتمان‌سازی لازم صورت نگیرد نمی‌توان کار جدی در این حوزه انجام داد لذا با توجه به اینکه شغل اکثر مردم این خطه کشاورزی است لذا تلاش شد تا برای رونق تولید در صنایع بسته‌بندی صادراتی ورود کنیم که در این راستا از کارگاه‌های کوچک و زودبازده حمایت می‌شود.
وجود ۲۰۰۰ صنعت‌گر حوزه صنایع دستی در شاهرود
رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود نیز در این نشست بابیان اینکه دو هزار صنعت‌گر در این شهرستان پیرامون صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند، ابراز داشت: آموزش و اعزام این صنعت‌گران به نمایشگاه‌های مختلف کشور برای معرفی هنر بومی محلی امسال نیز در دستور کار قرار دارد.
حمیدرضا حسنی تصریح کرد: به دنبال ایجاد فروشگاه دائمی عرضه تولیدات صنایع‌دستی برای این صنعتگران هستیم که محدوده چهارراه دادگستری شاهرود فروشگاهی برای این منظور تعبیه‌شده است که در صورت تأمین اعتبار لازم برای تجهیز طی هفته صنایع‌دستی افتتاح خواهد شد.
وی افزود: هفته آینده جشنواره سفر به توران و رضاآباد برگزار می‌شود که البته برای حمایت از بخش صنایع‌دستی در این جشنواره نیز عرضه محصولات نیز گنجانده شد.
در این نشست، حضور افراد کارشناس حوزه اجتماعی در جلسات شورای فرهنگ عمومی تصویب و همچنین استفاده از کالای ساخت شهرستان و محصولات محلی مجدد مورد تأکید قرار گرفت، همچنین سال ۹۷ شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود ۲۷ دستور، ۲۸ مصوبه و دو کارگروه داشت.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar