سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۲۷۸۱۰
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸- ۰۹: ۱۷
مدیرکل بنیاد مسکن وشهرسازی استان قزوین
گونجی گفت: از مجموع 94 هزار واحد روستایی تاکنون 47 هزار مسکن نوسازی و مقاوم سازی شده که 50 درصد آنها را شامل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، نشست مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین با اصحاب رسانه به مناسبت سالگرد تاسیس بنیاد مسکن در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

علی اصغر گونجی در این نشست بیان کرد: در سال پنجاه هشت با دستور امام خمینی(ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشکیل شد و
ماموریت این اداره اجرای طرحهای هادی در روستاها، سنددار کردن واحدهای مسکن روستایی، ارایه خدمات صدور پروانه، بهسازی مسکن روستایی ارایه صدور پروانه و سایر ماموریتهای محوله می باشد.

وی گفت: در سالی که گذشت تعداد 107 طرح استانی و 8 طرح ملی با اعتبار کامل 202 هزار میلیارد ریال تهیه و بازنگری شد.

مدیرکل بنیاد مسکن وشهرسازی استان قزوین ظهار کرد: در بحث صدور سند روستایی 56 هزار و 500 فقره سند روستایی و 6 هزار و 100 سند شهری در شهرهای زیر 25 هزار نفر از سوی بنیاد مسکن صادر شد.

گونجی عنوان کرد: همچنین از سوی این اداره کل در بخش ارایه خدمات فنی و مهندسی، بیش از 5 هزار و 500 فقره خدمات ارایه شد و در بحث واگذاری زمین روستایی با احتساب عملیات اجرایی جابجایی در بازسازی های سنوات قبل، 450 هزار متر مربع در 130 روستا عملیات آسفالت گرم با اعتبار 186 هزار میلیون ریال اجرا شد.

وی با اشاره به طرح های روستایی هدف گردشگری افزود: جمعا 14 روستا با 2 طرح روستای دارای بافت با ارزش روستایی و 44 هزار و 15 واحد جهت طرح بهسازی مسکن روستایی اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن وشهرسازی استان قزوین با اشاره به بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده در 2 زلزله آوج، آبگرم، الموت و تاکستان تصریح کرد: جمعا 209 روستا و 19 هزار و 522 واحد با ارایه تسهیلات شهری به مبلغ 730 میلیون ریال و تسهیلات روستایی 570 میلیون ریال بازسازی شدند.

گونجی اضافه کرد: استان قزوین دارای رتبه اول کشوری در پیش فروش اقساطی مسکن مهر بوده و نیز 105 واحد مسکن برای خانواده های دارای دو معلول برابر با تفاهم نامه مشترک احداث شده است.

وی با اشاره به احداث واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد، انتفاعی و محرومین خاطرنشان کرد: در سال گذشته 170واحد با معرفی 10 هزار و 270 نفر به بانک جهت دریافت تسهیلات ودیعه مسکن احداث شد و تعهد امسال استان، احداث 280 واحد دیگر می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن وشهرسازی استان قزوین بیان کرد: بعد از سیل اخیر در لرستان اکیپ‌های کارشناسی بنیاد مسکن از 12 فروردین در شهرستان دلفان و نورآباد مستقر شدند تا برای ارزیابی خسارات ناشی از سیل دو شهر و 443 روستا اقدام کنند.

وی بیان کرد: تعهدات ما در زمینه واحدهای احداثی و تعمیراتی است که پیش بینی می‌شود تا 3 هزار واحد را شامل شود و برای کمک رسانی به مناطق سیل زده لرستان تعداد 25 دستگاه ماشین آلات با 60 نیروی انسانی به نورآباد لرستان اعزام شده‌اند که 30 ارزیاب به مدت 10 ماه در منطقه مستقر خواهند شد و تعداد هزار و 450 واحد احداثی و 280 واحد تعمیری تحت پوشش بازسازی این بنیاد قرار گرفته است.

وی در ادامه در خصوص نوسازی و مقاوم سازی واحدهای روستایی هم گفت: از مجموع 94 هزار واحد روستایی تاکنون 47 هزار مسکن نوسازی و مقاوم سازی شده که 50 درصد آنها را شامل می‌شود.

 

گونجی همچنین اظهار داشت: اعتبارات عمرانی استان بنیاد مسکن بیش از 39 میلیارد تومان است که 34 میلیارد تومان آن تخصیص یافته و اولویت‌های امسال اجرای طرح‌های هادی در همه روستاها و تکمیل طرح‌های نیمه تمام است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar