سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۳۵۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۱۳: ۱۲
استاد دانشگاه بوعلی سینای همدان:
استاد دانشگاه بوعلی سینای همدان تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران از طرف ایالات متحده را کاری بسیار احمقانه دانست و گفت: این کار موجب ایجاد اتحادی مثال زدنی در کشور شد.

کار ترامپ علیه سپاه موجب ایجاد اتحادی مثال زدنی در کشور شدبه گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، دکتر معصومی در جلسه نشست سیاسی که به‎مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه ناحیه همدان برگزار شد، ضمن تبریک این هفته و گرامیداشت یاد معلم شهید استاد مرتضی مطهری  به بررسی و تحلیل مسایل سیاسی روز کشور پرداخت و اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص کشور و افزایش فشارهای اقتصادی از سوی ایالات متحده و همچنین نبود عزم کافی در برخی مسئولین برای مهار فشارهای اقتصادی به نظر می‎رسد در سال 98 شاهد ادامه افزایش فشار اقتصادی بر مردم خواهیم بود.

وی با اشاره به برخی گمانه‎زنیها درباره احتمال حمله نظامی از سوی آمریکا به ایران گفت: این موضوع بسیار بعید به نظر می‎رسد چراکه همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند حمله نظامی از طرف آمریکا منتفی است و این مسئله با توجه به رویکرد اقتصادی دولت ترامپ و اینکه همه مسائل سیاسی را از منظر اقتصادی مورد توجه قرار می‌دهد و جنگ با ایران هزینه‌های بسیار هنگفت و سرسام‌آوری برای آنها خواهد داشت بنابراین اقدام نظامی بسیار دور از ذهن به نظر می‌رسد.

استاد دانشگاه بوعلی سینای همدان افزود: با توجه به موفقیت ترامپ نسبت به سایر رئیس جمهورهای پیشین آمریکا در افزایش قدرت اقتصادی آمریکا و رضایت مردم این کشور از شرایط اقتصادی، بنابراین احتمال رأی‎آوری مجدد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور محتمل به نظر می‎رسد.

وی به موضوع تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران از طرف ایالات متحده نیز اشاره کرد و گفت: این کار ترامپ کاری بسیار احمقانه بود و هیچ منفعتی برای آنها نداشت که هیچ؛ بلکه به ضرر آنها و به نفع ما تمام شد چراکه این کار موجب شد در کشور ما همه گروه‌ها و طیف‎ها با سلیقه‏‌های مختلف سیاسی به حمایت از سپاه پاسداران بپردازند و موجب ایجاد اتحادی مثال زدنی در کشور شد.

معصومی در پایان به تحلیل انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری پرداخت و گفت: باید شرایطی فراهم شود که افرادی که لایق این جایگاه هستند به مجلس بروند و از ورود افرادی که با هزینه‌های هنگفت و ایجاد جو روانی به دنبال رأیآوری هستند با آگاهی‌بخشی به مردم و انتخاب آگاهانه و مسئولانه از ورود این طیف‌ها به مجلس جلوگیری شود.

 انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: