سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۳۷۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۲۸: ۰۹
مدیر پژوهش موزه گفت: در حال حاضر مرحله عضوگیری در انجمن علمی دفاع مقدس ایران انجام می شود و در صورتی که اعضا به تعداد قابل قبولی برسد، مجمع عمومی تشکیل و انجمن به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، علی اکبر دبیری مدیر پژوهش موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درباره چگونگی تأسیس انجمن علمی دفاع مقدس ایران توسط موزه گفت: پیگیری های زیادی برای تشکیل انجمن علمی دفاع مقدس ایران صورت گرفته است.

وی ادامه داد: 23 نفر از نخبگان دانشگاهی و عملیاتی دفاع مقدس از سرداران و امیران نیروهای مسلح به عنوان اعضای هیئت مؤسس انتخاب شدند.

دبیری با اشاره به اینکه درخواست تشکیل این انجمن به وزارت علوم ارسال شد، افزود: مدارکی توجیهی نیز مبنی بر وجود چنین انجمن هایی در کشورهای دیگر فرستاده شد.

مدیر پژوهش موزه گفت: در جلسه 27 شهریور سال 96 وزارت علوم موافقت اولیه خود را با تأسیس انجمن علمی دفاع مقدس ایران اعلام کرد و وزارت علوم فرصتی داد تا در این بازه زمانی عضو گیری داشته باشیم و مجمع عمومی را برگزار کنیم.

وی بیان کرد: برای عضو گیری از طریق روزنامه های کثیرالانتشار اقدام کردیم و همچنین به وسیله سایت ها، فضای مجازی و در دانشگاه هایی که رشته های مرتبط داشتند نیز تبلیغات برای عضو گیری انجام شده است.

دبیری ادامه داد: سامانه ثبت نام در جهت عضو گیری در سایت موزه نیز راه اندازی شده است و افراد با وارد کردن اطلاعات خود می توانند ثبت نام را به صورت غیر حضوری انجام دهند.

مدیر پژوهش موزه با اشاره به اینکه تاکنون حدود 160 نفر برای عضویت در این انجمن ثبت نام کرده اند تصریح کرد: چند نوع عضویت در انجمن وجود دارد، عضویت پیوسته مهم ترین آنها است و حداقل مدرک تحصیلی افراد باید کارشناسی ارشد باشند و رشته های تحصیلی آنها جز 14 رشته مرتبط تعیین شده، باشد و اگر رشته تحصیلی آنها مرتبط نیست، کار علمی و اجرایی آنها در این زمینه قابل قبول است.

دبیری افزود: یک نوع دیگر عضویت ها در انجمن، عضویت دانشجویی است که دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند عضو افتخاری انجمن شوند.

وی در پایان تأکید کرد: در حال حاضر مرحله عضوگیری در انجمن علمی دفاع مقدس ایران انجام می شود و در صورتی که اعضا به تعداد قابل قبولی برسد، مجمع عمومی تشکیل و انجمن به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar