سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۳۹۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۴۲: ۲۲
خبرگزاری بسیج: شهردار منطقه 20 گفت: برای اولین بار در شهر تهران، کانال سرخه حصار به سیستم هشدار دهنده سریع و اعلام سیلاب احتمالی مجهز شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ فرهاد افشار با بیان این مطلب افزود: برای اولین بار در شهر تهران و به ابتکار مدیریت بحران منطقه، سیستم هشدار دهنده سریع در کانال سرخه حصار نصب و امکان اطلاع از وضعیت سطح آب این کانال در منطقه 20 میسر شده است.

افشار با بيان اينكه ارسال پیام هشدار دهنده يكي از كاركردهاي این سيستم است، خاطرنشان كرد: هر گاه سطح آب کانال از حد معین بيشتر شود، به طور خودكار يك پیام هشدار متني متناسب با وضعيت موجود به مدیران شهری ارسال مي‌شود.

وی با بیان اینکه کنترل و کاهش خطرات سیل به دو شیوه سازه ای و غیر سازه ای انجام می شود، افزود: سیستم های هشدار دهنده به عنوان یکی از بهترین و موثرترین روشهای غیر سازه ای به دلیل هزینه پایین، کارایی و عملکرد بالا، سازگاری با محیط زیست و سهولت اجرا، کارآیی موثری در مقابله با سیلاب ها دارد.

شهردار منطقه 20 اظهار داشت: در روش های سازه ای تاکید بر مهار سیلاب های حوضه از طریق افزایش قابلیت نفوذ و نگهداشت آب در سطح حوضه است و تحقیقات نشان داده است این روش ها به تنهایی برای کاهش خطرات سیلاب کافی نیست و استفاده از روشهای غیر سازه ای نیز به عنوان مکمل ضروریست.

گفتنی است مدیریت شهری منطقه 20 با شعار" ری؛ شهر ایرانی اسلامی پیشرو" فعالیت های زیادی که برای اولین بار در شهر تهران انجام شده را در کارنامه 8 ماهه خود به ثبت رسانده است که رونمایی از 8 دستاورد مهم در مدیریت بحران، برنامه راهبردی و عملیاتی، انتخابات الکترونیک شهرداران مدرسه، اپلیکیشن راهنمای زائر، اپلیکیشن برفروبی، اپلیکیشن تفکیک پسماند از جمله این فعالیت ها است. 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: