سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۳۹۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۴۵: ۲۲
مدیر کل ارشاد استان تهران:
خبرگزاری بسیج: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در نشست شورای گسترش کتابخوانی شهرستان ری بر استفاده از ظرفیت های فراوان برای ترویج فرهنگ کنابخوانی در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عموی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، «احد جاودانی» 15 اردیبهشت در دیدار با نشست شورای گسترش کتابخوانی شهرستان ری گفت: شهرستان ری با وجود ظرفت های فراوان علمی، فرهنگی، هنری و اماکن متعدد که محل تجمع و رفت و آمد بسیاری از مردم است، می تواند بستر مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه شود.

وی با اشاره به تغییر ذائقه مطالعه مردم از شیوه سنتی به شیوه نوین اظهار داشت: در شرایط کنونی که حوزه نشر وضعیتی مطلوبی ندارد و فضای مجازی تا حدودی جای آن را گرفته است، باید با شیوه های نوین مردم را به سمت مطالعه کتاب هدایت کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اظهار داشت: این اداره کل در سال جاری تصمیم دارد در حوزه پایتخت کتاب، باشگاه های کتابخوانی، تجلیل از مروجان کتابخوانی و روستاها و عشایر دوستدار کتاب، فعالیت های ویژه ای اجام دهد و سال 98 سال خیزش فرهنگ کتابخوانی در استان تهران خواهد بود.

«سید حسن صفوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز در این نشست، با اشاره به نامزدی شهرستان ری در چندین دوره جشنواره پایتخت کتاب ایران اظهار داشت: تاکنون نشست های مشترکی برای احراز عنوان پایتخت کتاب در سال جاری برگزار شده و برنامه های متعدد و متنوعی برای این منظور تدوین شده است.

وی همکاری و مشارکت فرمانداری و نهادهای شهرستان ری در پیشبرد این هدف فرهنگی را بسیار لازم و ضروری خواند و افزود: بسیاری از مناطق شهرستان ری مستعد انجام برنامه های فرهنگی به ویژه کتابخوانی است و عدالت فرهنگی حکم می کند که امکانات و برنامه ها به صورت متوازن بین مردم توزیع شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: