سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۳۹۶۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۱۷: ۰۹
نماینده، ولی فقیه در کردستان گفت: هنر واقعی باید در خدمت رشد جامعه باشد و از انحطاط و گمراهی دوری کند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان،  ولی فقیه دراستان کردستان، حضرت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی شامگاه یکشنبه در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر استان اظهار داشت: باید از هنر برای هدایت انسان به سمت سبک زندگی مانند هنری که قرآن کریم در خود جای داده است، استفاده کرد.

وی با بیان اینکه گاهی یک بیت شعر، یک صحنه از فیلم و یا نمایش و یا جنبه‌های دیگری از هنر، به اندازه صد‌ها اثر مکتوب می‌تواند تاثیرگذار باشد، افزود: به عنوان نمونه فیلم «محمد رسول الله (ص)» ساخته مجید مجیدی جنبه‌های مبهمی از تاریخ اسلام را بازگو کرد که همه آثار مکتوب گذشته توان ارائه آن را نداشتند.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه در هدایت انسان، قرآن بهترین شیوه‌ها را ترسیم کرده است، یادآور شد: خود قرآن جنبه‌های مختلفی از هنر را در خود دارد که نمونه ظاهری آن تلاوت آیات نور با صوت زیبا و دلنشین است و به نوعی همه شاخه‌های هنر را در خود دارد.

نماینده، ولی فقیه در کردستان هنر را از نیاز‌های بشر دانست و گفت: ذات زیبایی دوستی انسان با پرداختن به هنر سیراب می‌شود و اگر این هنر تقوا را در بر داشته باشد، به انسان قدرتی می‌دهد که هیچ کس توان رویارویی با آن را ندارد.

وی اظهار داشت: باید معیار هنرمندان معیار برتر باشد و این برتری با تقوا به دست می‌آید که منشا همه برکات و آبادانی هاست و هر جا که فساد و سوء استفاده‌ای وجود دارد از بی تقوایی ناشی می‌شود.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه رنگ خدایی داشتن، به معنای بهره گیری انسان از همه صفات الهی است، افزود: هنر یکی از ویژگی‌های انسان است که اگر پشتوانه خدایی داشته باشد، حماسه هنر و مقاومت را خلق می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به قدرت ایران اسلامی در منطقه اشاره و اضافه کرد: آمریکا که مدعی سردمداری دنیا را دارد، امروز با ترس و لرز می‌گوید که قصد جنگ با ایران و تعدی به آن را ندارد که این ناشی از هدایت قرآنی مبنی بر مجهز شدن به قوای جنگی است.

در این نشست از کتاب «از من خبر نمی‌پرسی» نوشته امجد ویسی رونمایی شد و تعدادی از هنرمندان مطالبات فرهنگی و هنری خود را مطرح کردند.
 
انتهای پیام/7727
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar