سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۴۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸- ۴۱: ۰۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل مطرح کرد:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از ایجاد مسیر روشن و شفاف برای پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و حمایت از تولید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، قاسم رحیمی در جلسه بررسی طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی اردبیل با اعلام اینکه موضوع شفافیت در پرداخت تسهیلات با جدیت دنبال می‌شود، اظهار کرد: به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در راستای شفافیت، طرح‌های اشتغال‌زای بهره‌مند از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری زیر ذره بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارند.

وی تکلیف نظارت بر طرح‌های اشتغال‌زا از سوی این وزارت را نشان از عزم جدی جهت مقابله با فساد دانست و افزود: قطعا تشکیل کمیته‌های استانی هم‌روند با کمیته‌های شهرستانی در راستای نظارت از طرح‌های مشخص از سوی دفتر معاونت اشتغال و کارآفرینی این وزارت، نقش اساسی در جهت جلوگیری از انحراف این طرح‌ها و هدر رفت منابع خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اینکه تمامی طرح‌ها به صورت ویژه و با دقت در کمیته‌های فنی و کارگروه اشتغال استان بررسی و ارزیابی شدند، افزود: با توجه به حجم گسترده متقاضیان دریافت این تسهیلات، حداکثر تلاش لازم در راستای پایش طرح‌ها جهت نیل به اشتغال پایدار و با توجیه فنی بالا توسط این اداره کل و دستگاه‌های بخشی در این طرح به عمل آمد.

رحیمی با عنوان اینکه اهرم‌های لازم جهت جلوگیری از انحراف طرح‌های بهرمند از تسهیلات اشتغال‌زا مشخص می‌باشد، یادآور شد: اعطای مرحله به مرحله تسهیلات توسط بانک‌ها با توجه به روند عملیات و احداث طرح‌ها، نظارت مستمر چندجانبه و تامین وثایق و تضامین از سوی صاحبان طرح‌ها از اهرم‌های پیش‌بینی شده در این خصوص هستند.

وی با اشاره به اینکه در عمل به قانون با هیچ شخصی تعارف نخواهیم داشت، تاکید کرد: در صورت محرز شدن انحراف یا عدم انجام تعهدات، صاحبان این طرح‌ها باید تسهیلات دریافتی را با سود ۱۸ درصد بازگردانند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل گفت: شفافیت به عنوان یک رویکرد مهم، نیاز اصلی کشور در شرایط کنونی است که این امر در ماه‌های اخیر با انتشار فهرست هزار و ۴۲۰ نفری از اعضای هیئت‌مدیره شرکت‌های سازمان بازنشستگی و صندوق بازنشستگی کشوری، راه‌اندازی سامانه‌هایی با هدف شفاف‌سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات در معاونت تعاون، معاونت اشتغال، سازمان بهزیستی، انتشار فهرست اسامی دریافت‌کنندگان هفت هزار میلیارد تومان از تسهیلات در قالب برنامه اشتغال روستایی و عشایری، تأسیس کمیته دائمی شفافیت توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام گرفته است.

رحیمی با اشاره به انتشار مشخصات تسهیلات پرداختی در سایت این اداره کل همزمان با وزارت، تصریح کرد: مسیر شفافیت در این اداره کل همگام با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دنبال می‌شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar