سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۵۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸- ۰۱: ۰۹
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون ۱۰۶۰ میلیارد ریال برای توسعه مشاغل مختلف در روستا‌های این استان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، مصطفی کاویانی روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود: در این راستا ۴۷۶ طرح به بانک‌های عامل معرفی شد و آن‌ها برای ۳۴۳ طرح با اشتغالزایی یک هزار و ۶۸۴ تَن تسهیلات پرداخت کرده اند.

وی گفت: عملکرد طرح‌های اشتغال پایدار روستایی به صورت هفتگی توسط کمیته نظارت رصد و گزارش آن به دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اعلام می‌شود.

وی گفت: سال گذشته یک هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مشاغل روستایی اختصاص یافت و تاکنون از مجموع طرح‌های معرفی شده به بانک، مبلغ یک هزار و ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک‌های های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.

کاویانی در ادامه با بیان اینکه بودجه تخصیصی مشاغل خانگی برای سال جاری در سه ماه دوم ابلاغ می‌شود، افزود: سال گذشته ۹۵.۵ میلیارد ریال اعتبار به بانک‌های عامل استان قم برای پرداخت به طرح‌های مشاغل خانگی تخصیص یافت و ۸۵۳ طرح به مبلغ ۹۶ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۸۵۳ تَن به بانک‌ها معرفی شدند.

شهرستان قم و پنج بخش مرکزی، کهک، خلجستان، سلفچگان و جعفرآباد است.

طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است، جمعیت ساکن مناطق روستایی استان بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تن است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می‌کنند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar