سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۴۷۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸- ۲۵: ۱۳
فرمانده سپاه شهرستان چابهار:
فرمانده سپاه شهرستان چابهار گفت: عدم آگاهی بعضی از آمرین به معروف و ناهین از منکر از قوانین این مسأله موجب اجرا نشدن این مهم در جامعه شده است.

سرهنگ پاسدار محمد علی پوراحمدیان فرمانده، سپاه شهرستان چابهار در گفتگو با خبرنگار بسیج در چابهار گفت: یکی از عواملی که باعث شده این فریضه به خوبی اجراء نشود اینست که، بعضی از آمرین به معروف و ناهین از منکر به علت عدم آگاهی از قوانین امر به معروف و نهی از منکر، هم خود و هم دیگران را دچار مشکل می‌کنند و هم تأثیر عمل امر به معروف و نهی از منکر را از بین می‌برند و موجب بدبینی افراد جامعه به دین و این فریضة مهم می‌گردند و موجب می‌شوند که مردم احساس کنند که جامعه‌ای که هر انسانی امر به معروف و نهی از منکر را انجام می‌دهد، آن هم بدون اطلاع از قوانین، جامعه‌ای خودسر و بدون قانون و ضابطه است.

علت عمل نشدن به این دوو امر مهم آن است که مسئولین توجه و اهمیت آنچنانی که باید به این امر نمیکنن، نسبت به اهمیت و ترویج آن توسط علما و مسئولیت کمتر پرداخته می شود.

پور احمدیان بهترین شیوه پرداختن به منکرات را تذکرات مرتب لسانی، برخورد محکم قانونی با منکرات و به ویژه ترویج دهندگان منکرات، فرهنگ سازی مضرات منکر در جامعه با برنامه های فرهنگی،سمعی و بصری دانست.

فرمانده سپاه شهرستان چابهار  با تاکید بر این مطب که در این زمان هنوز هم باید امر به معروف و نهی از منکر جهت رشد جامعه انجام شود،تصریح کرد: فریضه الهی زمان و مکان ندارد،همیشه و در همه جا و در همه حال باید اجرا شود، بهترین روش آن هم اعمال مناسب مسئولیت است،چون عوام مردم به بزرگان خود خیلی توجه می کنند.

_فرمانده سپاه شهرستان چابهار تصریح کرد: عمل نیک به صورت عملی،بهترین روش برای دعوت مردم به کار نیک،.فرهنگ سازی از طریق رسانه های سمعی و بصری و فضای مجازی است.
این مسئول،تذکر لسان، عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر. برخورد قانونی و حمایت از آمرین به معروف و نهی از منکر را از مراتب. اجرای این دو معم برشمزد

پور احمدیان برگزاری کلاسهای آموزشی، ساخت فیلمهای آموزشی سمعی و بصری و کلیپهای کوتاه جهت پخش در فضای مجازی، آموزش نیروهای فعال در امر به معروف و نهی از منکر را بهترین شیوه در کاهش منکران عنوان کرد
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar