سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۴۷۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸- ۲۵: ۰۹
سرهنگ زهرایی در برنامه تیتر امشب:
زهرایی گفت: طرح جهاد همبستگی ملی نیز با تعامل دولت قرارداد ساخت 20 هزار منزل آسیب دیده را بین سازمان بسیج مستضعفین و بنیاد مسکن منعقد شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی در برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر، درباره اقدامات انجام شده در مناطق سیل زده گفت: سیلی که از فروردین استان های کشور را در برگرفت تخریب های زیادی به همراه داشت و در استان خوزستان شاهد آب گرفتنی بودیم اما در استان لرستان، شاهد وقوع سیلی بودیم که به سرعت باعث تخریب بسیاری از منازل مسکونی گردید و ما باید مواجهه با بحران را به گونه دیگری تعریف می کردیم.
وی ادامه داد:سپاه و بسیج در موضوع زلزله کرمانشاه، تجربه ای در زمینه قرارگاه خدمات رسانی به مردم زلزله زده کسب نموده بودند و از همان تجربه در سیل استان های کشور استفاده نمودو با مستقر نمودن سپاه های استانی در مناطق سیل زده، خدمات رسانی به مردم آغاز گردید.
مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور تاکید کرد: بعد از سیل و با تاکید مقام معظم رهبری برای حضور نیروهای مسلح در مناطق درگیری سیل، استان های مختلف برای کمک به سیل زدگان معین شدند؛ تمام کمک های جمع آوری شده از اقلام ضروری و گروه های جهادی از مبدا استان ها هدفمند بر اساس نیاز به مناطق ارسال شد.
زهرایی گفت: سیل آسیب های زیادی داشت اما برکاتی نیز داشت ازجمله اینکه گروه های جهادی به منطقه اعزام شدند و مردم نیز با همکاری گروههای جهادی به کمک مردم شتافتند.
در طرح جهاد همبستگی ملی نیز با تعامل دولت قرارداد ساخت 20 هزار منزل آسیب دیده را بین سازمان بسیج مستضعفین و بنیاد مسکن منعقد شد، بسیج مستضعفین به عنوان متولی در منطقه انجام وظیفه کرد همچنین تطبیق منطقه جغرافیایی بین سپاه و بسیج انجام شد و سعی شده با استفاده از خلاء ها کمک ها انجام شود.
زهرایی گفت: با تعاملی که با بنیاد مسکن داشتیم و با آسیب شناسی های انجام شده، کار ساخت و ساز ها در سامانه عمران اجتماعی بارگذاری می شود.
وی با بیان اینکه در طرح جهاد همبستگی خیرین، با حق انتخاب مالک و با هماهنگی بنیاد مسکن قرارداد امضا و بارگذاری می شود، افزود: در این طرح برای ساخت خانه مسکونی، 30 میلیون تومان و برای تعمیر 7 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: با شناسایی واحدها در سامانه عمران اجتماعی کار تبلیغاتی انجام می شود برای سازمان ها و استان های معین سهمی برای کمک درنظر گرفته شده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar