سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۷۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸- ۱۶: ۱۷
رئیس پلیس راهور ناجا شاهرود از کنترل مقررات راهنمایی و رانندگی در این شهر با دوربین های هوشمند خبر داد.
دوربین های کنترل ترافیک شهری مراقب رانندگان شاهرودیسرهنگ سعید فرزانه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در شاهرود با اشاره به بهره برداری از سامانه های هوشمند کنترل ترافیک شهری شاهرود در اداره راهنمایی و رانندگی این شهرستان با بیان اهمیت کنترل ترافیک شهری اظهار کرد: سال ۱۳۹۵ یکی از سال های پرخطر شهرستان شاهرود بود که ۵۷ درصد از فوتی های تصادفات استان سمنان متعلق به این شهرستان بوده است که از آن سال تاکنون تلاش کردیم که نقاط پرخطر را ایمن سازی نماییم.
رئیس پلیس راهور ناجا شاهرود خاطر نشان کرد: میادین چون هفتم تیر و خبرنگار از نقاط خطرساز شهر بود که ایمن سازی شده است و ۳۰ نقطه شهر ایمن سازی گردیده است و ما توانستیم در سال ۱۳۹۷ حدود ۳۷ درصد تصادفات منجر به فوت در سطح استان متعلق به شاهرود است که روند رو به کاهش را داریم.
وی ادامه داد: در سطح شهر شاهرود ۱۵ دوربین پلاک خوان داریم که میزان سرعت و تعداد خودرو را ثبت می کند و در سطح شهر سرعت باید ۶۰ کیلومتر در ساعت است و در جاهایی که بیشترین تصادفات را داشتیم دوربین ها ثبت شده و از امروز شروع به فعالیت می کند و اثر خود را خواهد داشت.
فرزانه با بیان اینکه در ۲۲ نقطه شهر نیز دوربین های نظارت بر قوانین راهنمایی و رانندگی مستقر است که بیشترین تصادفات ما عدم توجه به جلو است گفت: تقاطع عدالت و میدان امام و چهار راه باغزندان ، تقاطع هوشمند هست که باید قبل از خط عابر توقف کنند که اگر نکنند جریمه می شوند و تمام رفتار رانندگان توسط دوربین ها ثبت و ضبط است و به رانندگان قابل ارائه است.
رئیس پلیس راهور ناجا شاهرود با بیان اینکه در هر ثانیه دوربین می تواند ۳ تخلف راهنمایی و رانندگی را ثبت کند و قابل شناسایی خودروهای سبک و سنگین است و در تمام ساعات شبانه روز ثبت می کنند ادامه داد: قابلیت ثبت متوسط سرعت را در طول دو دوربین را دارد و نمره منفی هم ثبت می کند و نبستن کمربند ایمنی و صحبت با موبایل نیز ثبت می شود و امروز تخلفات راهنمایی و رانندگی ثبت و پیامک هم برای راننده ارسال می شود و به مرکز سامانه هوشمند کشوری متصل است.
فرزانه با اشاره به تخلفات راهنمایی و رانندگی اظهار کرد: تخلفات دو نوع است که تخلفات ساکن و حادثه ساز می باشد که در سال گذشته ۱۲ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶ تخلفات کمتر بوده است و کاهش تصادفات منجر به فوت ۵۵ درصد کاهش یافته سال ۱۳۹۷ به سال ۱۳۹۶ و در مجموع سال ۱۳۹۷ افزایش تصادفات داشتیم که منجر به جرح داشتیم و امسال ۲۹ درصد کاهش تصادفات به جرح داشتیم.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar