سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۸۳۲۶
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸- ۰۹: ۰۸
فعال فرهنگی در گفتگو با بسیج:
یکی از فعالان فرهنگی علت نفوذ دشمن را تسخیر فرهنگ جامعه از طریق تغییر سبک زندگی اسلامی عنوان کرد و گفت: دشمن به خوبی می داند که با بیگانه کردن یک ملت با فرهنگ خود و تغییر نگرش در آن می تواند آن ملت را تحت سلطه خود قرار دهد.

سعید علیزاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، با تاکید به اینکه فرهنگ عاملی است که به زندگی انسان جهت می دهد، افزود: بر همین اساس بی توجهی به فرهنگ در سطح کلان جامعه پایه های اعتقادی، اخلاقی، علمی و هنری آن جامعه را دچار سستی و انحراف از مسیر ارزش های فرهنگی می کند و با انحراف فرهنگ یک جامعه، آن جامعه رو به انحطاط می رود.

 

وی با بیان اینکه فرهنگ می تواند مبدا همه خوشبختی ها و بدبختی های یک ملّت باشد، اظهار داشت: اگر مشکلات فرهنگی و آموزشی یک کشور به صورتی که مصالح کشور اقتضا می کند حل شود دیگر مسائل به آسانی حل می شود.

 

علیزاده ادامه داد: مسئله فرهنگ موضوعی است حیاتی که باید در مورد آن مطالعه و در راستای آن اقدام و برنامه ریزی شود که این کار نیازمند کارفرهنگی و سرمایه گذاری در این خصوص است.

وی اضافه کرد: این نیاز در همه جوامع وجود دارد و اگر جامعه ای در این زمینه کوتاهی یا کم کاری کند به ناچار تحت تاثیر فرهنگ جوامع دیگر قرار خواهد گرفت.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: بنده به شخصه از اینکه چند سال است بودجه کارهای فرهنگی نسبت به سال های گذشته به جای اینکه افزایش یابد کاهش می یابد گله مندم و اگر کم توجهی ها در این زمینه ادامه یابد آسیب های جدی و جبران ناپذیری را متحمل خواهیم شد به طوری که ارزش هایی را که به پایشان سال ها فداکاری ها و ایثارها شده است را از دست خواهیم داد.

 

وی با اشاره به تاکید رهبر فرزانه انقلاب در خصوص اهمیت فرهنگ و رفع مظلومیت از آن، بیان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی، سال هاست دریافته اند باید از طریق فرهنگی وارد کارزار مبارزه با انقلاب اسلامی بشوند و اکنون برای همه تحلیلگران بینا و منصف روشن است که از آن سوی مرزها، فرهنگ عمومی جامعه در حال شکل پذیری و سمت یابی است.

 

این فرهنگی بسیجی خاطرنشان کرد: نهادینه شدن و ارتقای فرهنگ، پیشرفت عمومی جامعه را در همه عرصه ها به دنبال داشته و در مقابل نفوذ فرهنگ بیگانه و آسیب های اعتقادی اخلاقی و رفتاری بیگانگان و استعمار، همچون سپری محکم و قابل اتکا عمل خواهد کرد.

علیزاده با این بیان اینکه رانت و رشوه خواری، باندبازی، تبعیض و بی عدالتی، تضییع حقوق مردم، خیانت به بیت المال، ثروت های بادآورده، رفاه طلبی و دنیاگرایی مدیران، بی اعتنایی به اقشار محروم و ... از ضعیف بودن باورها و ارزش های اسلامی در افراد ناشی می شود، یادآور شد: افردای که باورهای مستحکم دینی داشته و ارزش های دینی را اصول و چهارچوب حاکم بر همه افعال و اعمال خود می انگارند، در چنین ورطه هایی نمی افتند و یا حداقل، آسیب پذیری آن ها به شدت کمتر و محدودتر است.

وی برای نهادینه شدن فرهنگ جامعه، توجه به پرورش فرهنگی اسلامی دانش آموزان را به عنوان سرمایه آینده کشور مهم و از وظایف آموزش و پرورش خواند و گفت: لازمه رسیدن به چنین تربیتی جذب مربیان و معلمان دلسوز است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: