سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۸۳۴۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸- ۵۶: ۰۸
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت:
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: بهره‌گیری از ظرفیت صدا و سیما برای سالم‌سازی فضای جامعه توسط دستگاه قضائی استان یک نیاز مبرم و اساسی است چرا که رسانه‌ها سبب افزایش سطح آگاهی‌های شهروندان می‌شود.

ارائه اطلاعات حقوقی به مردم موجب افزایش رضایت عمومی شهروندان می‌شود

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، ناصر عتباتی در نشست هماهنگی و هم اندیشی شورای قضایی استان با شورای معاونین صدا و سیمای مرکز اردبیل اظهار داشت: فرهنگ سازی با ارائه اطلاعات حقوقی متناسب و نگاه پیشگیرانه صدا و سیما موجب بهبود انعکاس عملکرد تشکیلات قضایی استان و افزایش رضایت عمومی شهروندان می‌شود.

وی گفت: در این جلسه تلاش بر این بود که راهکارهای عملی و اجرایی برای استفاده از ظرفیت رسانه ملی و بالاخص صدا و سیمای استان در راستای پیشبرد اهداف پیشگیرانه دستگاه قضایی در حوزه آسیب های اجتماعی و جرائم ، ارتقای سطح آگاهی های حقوقی و دانش قضایی جامعه ، کاهش مسائل و مشکلات حقوقی جامعه و نحوه انعکاس اقدامات و خدمات دستگاه قضایی مورد بحث و بررسی واقع شود.

وی از زحمات حوزه رسانه و صدا و سیمای مرکز استان که با پوشش های مناسب خبری و همچنین در حوزه های هنری با استفاده از ظرفیت تشکیلات قضایی استان و توجه به واقعیت های موجود که موجب اقدامات موثری در جامعه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی شده است تشکر و قدردانی کرد.

عتباتی اظهار کرد: در همین راستا تفاهم نامه ای با صدا و سیمای مرکز استان منعقد خواهد شد که سبب استفاده مستمر از ظرفیت آنها خواهد شد.

وی بیان کرد: تلاش تشکیلات قضایی استان بر سالم سازی مراودات اجتماعی، کاهش درگیری‌ها، جرائم و اختلافات حقوقی و در نهایت سالم سازی فضای جامعه است که رسیدن به این هدف مستلزم افزایش سطح آگاهی های حقوقی، قضایی و قانونی شهروندان با استفاده از ظرفیت رسانه ملی و صدا و سیما است.

عتباتی بیان کرد: در این راستا تشکیلات قضایی استان کارشناسان و متخصصین این حوزه را بر اساس واقعیت ها و پرونده های موجود در مجموعه های قضایی استان با این همکاری دوجانبه به اطلاع شهروندان خواهد رساند و آموزش های لازم را برای ارتقاء سطح آگاهی های حقوقی و قضایی جامعه را ارائه خواهد داد.

در ادامه نشست علی ملااحمدی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز ضمن تبریک انتصاب رئیس کل جدید دادگستری استان و تقدیر از همکاری صمیمانه تشکیلات قضایی استان در تهیه برنامه های تخصصی و خدمات صادقانه تشکیلات قضایی استان به آحاد مردم ولایت مدار اردبیل بیان کرد: با همفکری ، تعامل این دو نهاد مقدس بتوانیم با استفاده از ظرفیت صدا و سیما در افزایش آگاهی‌های قضایی و حقوقی با تولید برنامه‌های متناسب برای اقشار مختلف در قالب‌های متنوع، گرهی از مشکلات آنان را بویژه در حوزه قضایی گشایش داده و تاثیر بسزایی در رشد جامعه داشته باشیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar