سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۵۶۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸- ۱۹: ۱۶
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین
دکتر کاظمی فر گفت: 23 هزار و 966 نفر در بیمارستان‌های استان مورد سنجش و غربالگری قرار گرفتند که می‌توان گفت به طور میانگین هزار و 500 نفر در هر بیمارستان غربالگری شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، دکتر امیر محمد کاظمی فر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در نشست خبری با محوریت اطلاع رسانی از آخرین گزارش طرح بسیج ملی کنترل فشار خون که در سالن جلسات ساختمان ستاد دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد بیان کرد: در نظام سلامت یکی از مشکلات اصلی، بیماریهای غیر واگیر است.

وی گفت: بحث بیماریهای غیرواگیر از مباحث حساس جامعه است و فشارخون یکی از این بیماریهاست که بخش بزرگی از جامعه را درگیر کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح علاوه بر پایگاه‌های ثابت و سیار، مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت که توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فعال شدند 9 بیمارستان دولتی و 7 بیمارستان خصوصی استان نیز مشارکت داشتند.

دکتر کاظمی فر عنوان کرد: در طول مدت اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، 23 هزار و 966 نفر در بیمارستان‌های استان مورد سنجش و غربالگری قرار گرفتند که می‌توان گفت به طور میانگین هزار و 500 نفر در هر بیمارستان غربالگری شدند.

وی گفت: در بین بیمارستان‌های قزوین بیمارستان‌های ولایت، مهرگان و بوعلی مشارکت فعالانه تری داشتند.

کاظمی فر اضافه کرد: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون توانست در افزایش سطح آگاهی مردم و حساس سازی آنها نسبت به کنترل مستمر فشار خون تأثیر بگذارد که دستاورد بزرگی برای این طرح است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: از این پس کلینیک‌های فشار خون در کلیه بیمارستان‌های استان تشکیل شده و آماده ارجاع افراد دارای فشار خون سطح یک به مراکز درمانی هستند.

دکتر کاظمی فر گفت: به طور میانگین بیش از هشتاد درصد جمعیت بالای سی سال کشور و بیش از 83 درصد در استان قزوین در همین رنج سنی، مورد سنجش فشار خون قرار گرفتند و 180 ایستگاه در سراسر استان برپا شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar