سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۵۷۳۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸- ۲۴: ۱۹
امام جمعه قم گفت: امروز بی رحمانه‌ترین هجمه‌ها علیه شورای نگهبان صورت می‌گیرد؛ اما این شورا با تدبیر، دست ردّ به سینه نفوذی‌های دشمنان می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری امروز در دیدار اعضای دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین برگزار شد اظهار کرد: انقلاب اسلامی دارای مراحلی چون، تلاش برای پیروزی انقلاب بوده است. خون‌هایی تقدیم این مسیر شد و در کنار آن حضور مردم، امام راحل و در رأس آنها، امداد‌های غیبی موجب این همه برکات شده است.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری گفت: گام دوم، تثبیت نهاد‌های انقلاب بوده است. در این مرحله، شاهد برنامه ریزی دشمن و هجمه‌های آن‌ها علیه انقلاب بودیم، ولی به شکرانه الهی با وجود همه مشکلات از سوی دشمنان، انقلاب در همه فتنه‌ها سربلند بیرون آمد و هر کدام از ملت سهم و دین خود نسبت به انقلاب ادا کردند.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: مردم در همه موارد در صحنه ماندند تا انقلاب آسیب نبیند، ولی این وضعیت انقلاب بعد از ۴۰ سال، عامل دیگری که نقش آفرین بوده و گاهی مورد غفلت قرار می‌گیرد، غیر از همه نهاد‌ها و ایثار و گذشت، نقش شورای نگهبان بوده است.

وی اضافه کرد: اگر این شورای دلسوز و سدّ پولادین و دژ آهنین نبود، ممکن نبود در جنگ پیروز شویم، چرا که سرنوشت کشور در دست کسانی بود که دغدغه دینداری نداشتند و فضا را به سمت دیگری می‌بردند و هر جا این افراد ورود پیدا کردند، آثار تخریبی برجا گذاشته‌اند، اما این شورا چتری بوده که انقلاب را در این مدت حفظ کرد.

نایب رئیس جامعه مدرسین بیان کرد: امروز بی رحمانه‌ترین هجمه‌ها علیه شورای نگهبان صورت می‌گیرد، اما این شورا با تدبیر دست رد به نفوذی‌های دشمنان می‌گذارد. این شورا در رد یا صلاحیت افراد معصوم نیست و گاهی ممکن است اشتباه کرده باشد، اما نیت و نگاهشان این بوده کسی که در مسؤولیت کلیدی صلاحیت ندارد، حضور نداشته باشد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: لازم است در بحث صلاحیت و عدم صلاحیت، خدا را در نظر داشت و بدون هیچ حب و بغضی کار‌ها انجام شود و تنها رسالت دینی مورد لحاظ باشد. در همین رابطه تاریخ به حماسه بلال در برابر دشمن اشاره می‌کند که خدا باور بود و برای خدا شمشیر می‌زد. او شمشیر می‌زد و اعضای شورای نگهبان با قلم سر و کار دارند و حب و بغضشان برای خدا است.

وی افزود: رسالت دوم این است که در اعمالمان، اهل توجیه نباشیم، چون آبرو و سرنوشت مردم در دست شورای نگهبان است و ناظرین شورای نگهبان باید مواظب آبروی مردم باشند.

عضو خبرگان رهبری گفت: شورای نگهبان دارای دو مأموریت مهم در صلاحیت و یا رد صلاحیت افراد است حریم‌ها را حفظ کنیم؛ ولی در عین حال بدانیم حریم انقلاب و اسلام بسیار ارزشمند است. اگر در این دو مسؤولیت، خدا باوری را ملاک قرار دادیم همه چیز حفظ می‌شود.

آیت الله حسینی بوشهری اضافه کرد: باورمان این است تنها وسیله شورای نگهبان، دین و خدا است و توپ و تفنگ ندارد و اگر نگاه این باشد، می‌توانند ضامن و تضمین کننده انقلاب و اسلام باشند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar