سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۵۹۷۵۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸- ۱۴: ۱۲
سرلشکر سلیمانی در آیین نکوداشت نیم قرن خدمات آیت الله جعفری:
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در زمان امام راحل و در زمان امام امروز مسیر خود را طی می‌کند، تصریح کرد: انقلاب سنگ محک بزرگی برای پالایش اساسی انسان‌هاست.

به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان، سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی صبح امروز در آئین نکوداشت آیت‌الله جعفری امام جمعه سابق کرمان با حضور آیت‌الله محمد محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد اظهار داشت: توجه به حضور و تعبد آیت‌الله جعفری و اقتدا به امام جمعه جدید بعد از خود در همان هفته اول پیام مهم اخلاقی بزرگی دارد.

سردار سلیمانی  افزود :  امام جمعه جدید استان کرمان امروز مراسم تجلیل از امام جمعه قبل را برگزار می‌کند که نشان از روح اخلاق در علماست،این جلسه تحلیل از یک شخص نیست بلکه جلسه تجلیل از اسلام و قدرت اسلام در انسان‌سازی است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: تاریخ اسلام مملو از انسان‌های تاثیرگذار روحانی است که متاسفانه از بعضی از آنها غافل ماندیم اما به برکت انقلاب این افراد به جامعه شناسانده شدند.

وی با اشاره به اینکه در تمام ادیان عموما روحانیت وجود دارد و از یک جایگاه ویژهای برخوردار است گفت: عموما این افراد از یکسری امتیازات طبقاتی خاصی برخوردارند که بعضی از آنها حتی وراثتی است.

وی با بیان اینکه به عنوان مثال در آل‌سعود این روحانیت به افراد خاصی از خانواده خودشان تعلق دارد افزود: تنها جایی که اختلاف طبقاتی ندارد روحانیت شیعه است.

سرلشکر سلیمانی کرد: سیستم تربیتی در حوزه‌های علمیه روحانیت را اگر بررسی کنیم تنها جایی که نسبت به سایر سیستم‌های تربیتی است در شیعه است که طلبه خودش استاد را انتخاب می‌کند و تربیت او در درس و مباحثه و احترام به استاد می‌گذرد.

وی با بیان اینکه همه علوم غیر از علوم دینی علم خود را در جهت کار و معیشت به کار می‌گیرند افزود: اما در روحانیت شیعه اینگونه نیست.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امروز روز تجلیل از آیت‌الله سیدیحیی جعفری است که یک کار اخلاقی و بسیار مهم است عنوان کرد: بدون فاصله از شخصیت آیت‌الله جعفری مطلع بودم.

وی با یادآوری اینکه حوادث مهمی در شهر کرمان وجود داشت و بر ما گذشت، گفت: امام جمعه سه وظیفه مهم را بر عهده دارد که هر کدام آن می‌تواند باعث اتفاقات مثبت و منفی در جامعه شود.

سردار  سلیمانی با اشاره به اینکه دوره چهل ساله انقلاب پیوسته گذشت افزود: نظام ایران متفاوت از همه نظام‌های دنیا در استقلال و آزادی و استکبارستیزی است و دشمنان فراوانی از این جهات داریم.

فرماندهنیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصرحی کرد : دشمنان دست از دشمنی بر‌نداشته و ‌هر سال‌ دشمنی جدیدی علیه کشور آغاز کردند ، همه می‌دانیم هر انسان برجسته و به میزان برجستگی خود حتی اگر امام معصوم و پیامبر باشد هم اگر فاقد یاران فداکار و مقاومی باشد کار او به سرانجام نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در زمان امام راحل و در زمان امام امروز مسیر خود را طی می‌کند، تصریح کرد: انقلاب سنگ محک بزرگی برای پالایش اساسی انسان‌هاست.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه شاهد ریزش‌ها و رویش‌های زیادی در جامعه بودیم عنوان کرد: خیلی از کسانی که از اول پای کار انقلاب بودند از وسط راه باز ماندند.

وی با بیان اینکه سفارتخانه‌های ما در دنیا باید نمادی از جمهوری اسلامی در آن کشور باشد و امام(ره) و مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید دارند گفت: امامان جمعه نیز نماد ولی‌فقیه در مناطق مختلف کشورند و آیت‌الله جعفری یک انسان انقلابی متدین است که به نماد رهبری در جامعه تبدیل شد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه 30 سال پیش به خانه ایشان رفتم و امسال هم که برای دیدار نوروزی به خانه ایشان رفتم هیچ تفاوتی در وضع خانه ندیدم گفت: همان اخلاص و همان فرش را دیدم.

وی با بیان اینکه صراحت در بیان و صداقت در گفتار از ویژگی‌های خاص آیت‌الله جعفری بود گفت: شخصی را در کرمان به صراحت و صداقت ایشان در بیان ندیدم.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه آیت‌الله جعفری محور وحدت استان بوده و مبنای کار ایشان خدمت به مردم به‌دور از حزب‌گرایی در امور‌ دولتی بوده است، افزود: از استاندار اصولگرا و اصلاح‌طلب به یک اندازه حمایت کرد و مبنای کار او خدمت به مردم بود.

وی  گفت : آیت‌الله جعفری رفاقت‌های شخصی را فدای مصالح نظام و انقلاب کرد و در فتنه‌های مهم انقلاب از اصول ارج نشد و بر روی اصول ایستادگی کرد،

سلیمانی افزود : بار اصلی دفاع مقدس بر دوش مردم بود و ایشان با اقدامات خود اجازه نداد جبهه از نیروهای مردمی و روحانیون خالی شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد : آیت‌الله جعفری حتی پشتوانه مالی  جبهه را انجام می‌داد  و  زمانی برای خرید موتور قایق مشکل داشتیم و از شهر کرمان حدود هفتاد موتور خریداری و به جبهه اهدا شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar