سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۵۹۷۸۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸- ۳۹: ۱۲
در فرهنگ رضوي
آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه هاي نماز جمعه به مسئولان متذکر شد؛هويت مشهد را به‌عنوان هویت امام هشتم (علیه‌السلام) حفظ کنند، این تعبیری که از زائر به گردشگر بشود و از مجاور به شهروند بشود، تعبیر ضد امام رضا (علیه‌السلام) و امام رضا ستیزی است، بر زبان هرکسی جاری بشود، این شهر گردشگر ندارد، این شهر زائر امام رضا (علیه‌السلام) دارد.

پیش‌بینی پیامبر (صلوات‌الله‌علیه) از مرکزیت اسلام در ایران

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی به نقل از alamolhoda.com؛ عضو مجلس خبرگان رهبری در خطبه نماز تصریح کرد: این یک پیش‌بینی از طرف ائمه معصومین (علیه‌السلام) نسبت به آینده اسلام بود، هم ائمه و هم خود پیغمبر پیش‌بینی کردند که مرکزیت اسلام از حجاز و مدینه سلب می‌شود و مرکزیت اسلام در آینده در زمانی که تهاجم جریان‌های کفر و الحاد جهانی به‌طرف اسلام و پیغمبر هست، مرکزیت و قبةالاسلام در ایران و در سایه این انقلاب مقدس اسلامی است و در آن روز باید همه مردم و مسلمانان جهان به این مرکز توجه کنند، برای این‌که مسلمانان جهان در هر قطری از اقطار عالم هستند، آنان را متوجه این مرکز قبه الاسلام بکنند، توصیه و تأکید به زیارت امام هشتم (علیه‌السلام) کردند که مسلمانان جهان متوجه این نقطه انقلابی مدافع سرسخت دین و صف مقدم در جبهه دفاع از پیغمبر و اسلام متوجه شود.

وي با تأکید بر این‌که هویت شهر مشهد متعلق به امام رضا (علیه‌السلام) است، اظهار کرد: عزیزان من، برادران و خواهران مشهدی، مشهد به فرموده امام بزرگوار، مرکز ایران است، یعنی چه مرکز ایران؟ یعنی نقطه ثقلی است که تمام اتکای انقلاب مقدس اسلامی ایران به امام رضا (علیه‌السلام) است و مورد توجه همه مسلمانان جهان است، مشهد کانون قبه الاسلام است، مشهد مال امام رضا (علیه‌السلام) است و هویت این شهر به امام رضا (علیه‌السلام) تعلق دارد.

مدیران شهری، شهر را به‌عنوان هویت امام رضا (علیه‌السلام) حفظ کنید

آیت‌الله علم‌الهدی متذکر شد: عزیزان ما در مدیریت‌های این شهر باید بدانند این شهر مال هیچ‌کس نیست، فقط شهر امام رضا(علیه‌السلام) است و هویت این شهر باید به‌عنوان امام هشتم (علیه‌السلام) محفوظ بماند؛ برادری که مسؤولیت مدیریت شهری را در این شهر عهده‌دار شده باید توجه داشته باشد این شهر را به‌عنوان هویت امام هشتم (علیه‌السلام) حفظ کند نه این‌که ازیک‌طرف گردشگر و ازیک‌طرف شهروند دارد، این تعبیری که از زائر به گردشگر بشود و از مجاور به شهروند بشود، تعبیر ضد امام رضا (علیه‌السلام) و امام رضا ستیزی است، بر زبان هرکسی جاری بشود، این شهر گردشگر ندارد، این شهر زائر امام رضا (علیه‌السلام) دارد.

دم دروازه شهر، فرودگاه و ترمینال قطار سؤال کنید، چه کسی می‌گوید برای گردشگری آمدم به این شهر؟ همه می‌گویند برای زیارت آمدیم، اینجا گردشگر نداریم، زائر داریم.

برای نشاط جوانان باید آزادی‌هایی اجرا شود!

ایشان به ملاقات با یکی از مدیران شهری مشهد در روزهای اخیر اشاره و بیان کرد: آقایی از مدیران شهری چند روز پیش آمد پیش من و گفت شما که این‌قدر اصرار دارید این شهر باید هویت امام رضا (علیه‌السلام) داشته باشد، این شهر جوان و شهروند دارند، باید مطالباتشان تأمین شود، باید نشاط و شادی داشته باشند و برای آن باید آزادی‌هایی در این شهر اجرا کنیم چون این‌ها شهروند این شهر هستند، این برادری که به من می‌گفت، خودش برادر شهید و جانباز بود، گفتم شما برو خانه، از مادرت که مادر شهید و جانباز مشهدی هست، بپرس تو شهروند مشهد هستی یا مجاور امام رضا(علیه‌السلام)، هرچه مادرت جواب داد همان‌طور عمل کن، می‌گویند من مجاور امام رضا هستم یا شهروند مشهدی هستم؟ مطالبه امام رضا از این شهر مقدم است بر همه مطالبات.

به اسم نشاط جوان، به دنبال سودجویی خود هستند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بنده شفاف بگویم، جریان‌های قدرت و ثروتی هستند، آمدند به شهر ما برای سودجویی، فکر کردند شهری که 32 میلیون آدم در سال از بیرون وارد این شهر می‌شود و 4 میلیون خارجی می‌آید، بهترین کار برای اینجا این است که اینجا را مرکز تفریحی، عیاشی و کانون سودجویی خودشان قرار بدهند لذا آمدند نشاط و شادی جوانان را بهانه کردند تا سلسله حرکت‌های ناهنجار، مراکز منکر غیرشرعی برای درآمدها و سودهای نامشروع خودشان به وجود بیاورند، شهروند مشهدی، نشاط و شادی جوان را جلو می‌اندازند.

به‌جای موسیقی و کنسرت، به تشکیل زندگی جوانان کمک کنید

ایشان یادآور شد: شما فکر شادی و نشاط جوانید؟ اگر واقعاً به این فکر هستید، دست یک آقا پسر 22 ساله و دختر خانم 18 ساله را بگیرید، این دو دست را در دست هم بگذارید، بروند زندگی آرامش بخشی را شروع کنند، نشاط و شادی‌شان به‌اندازه یک‌میلیون کنسرت و موسیقی و حرکت‌های ناهنجار بیشتر می‌شود.

امام رضا (علیه‌السلام) از این شهر قابل‌حذف نیست

آیت‌الله علم‌الهدی خطاب به مسؤولانی که منافع جریان قدرت و ثروت را تأمین می‌کنند، گفت: به شما آقایی که خودت را مسؤول اجرای منافع قدرت و ثروت می‌دانی، به تو اعلام می‌کنم «علاجی بکند کز دلم خون نیاید، سرشک از رخم پاک کردن چه حاصل؟» تو فکر نشاط و شادی منی؟ جوان مشهدی به تو آقای مسئول پیام دارد و می‌گوید زندگی و سرمایه و اشتغال و کارم را درست کن. با دوتا تار زدن و سنتور زدن می‌خواهید جوان را شاد کنید؟ با این حرف‌ها ما هویت امام رضا را در این شهر نباید از دست بدهیم، نباید حرکتی بکنیم که هویت این شهر به‌عنوان امام هشتم در این شهر به هم بخورد.

امیدوارم عزیزان ما در مدیریت شهری که افراد متدین هستند، خانواده شهدا هستند و افراد انقلابی سابقه‌دار و رزمنده در جبهه هستند، به این واقعیت هویت رضوی این شهر توجه داشته باشند، امام رضا (علیه‌السلام) از این شهر قابل‌حذف نیست و مردم نمی‌گذارند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar