سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۰۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸- ۰۴: ۱۱
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل:
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۵۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت در چهار ماهه نخست سال‌جاری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

۵۰۰ مددجو از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، منصور سیفی در گفتگو با خبرنگاران اردبیل با اشاره به اینکه ۵۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در چهار ماهه نخست سال‌جاری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند، اظهار کرد: کارگاه‌های آموزشی فنی و تخصصی کمیته امداد براساس استعداد، علاقه و نیاز بازار کار برای مددجویان برگزار می‌شود تا آن‌ها پس از فراگیری آموزش‌های لازم بتوانند شغل مورد نظر خود را ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و تخصصی با هدف توانمندسازی خانوار‌های تحت حمایت ارائه می‌شود، افزود: در حوزه اشتغال کمیته امداد، بحث برگزاری دوره‌های آموزشی با جدیت پیگیری می‌شود که با بهره‌گیری از اساتید مجرب و همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان خدمات قابل توجهی به مددجویان ارائه می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل است تا با تکیه برتوانایی‌های خود به استقلال اقتصادی دست یابند، بیان کرد: مهارت‌آموزی مددجویان مسیر خوداتکایی آن‌ها را برای ایجاد شغل مورد نظرشان هموار می‌کند که تلاش داریم با شناسایی فرصت‌های شغلی جدید و نوین فعالیت‌های گسترده‌تری در این امر به انجام رسانیم.

سیفی با اعلام اینکه پس از ارائه آموزش‌های لازم فنی و تخصصی به مددجویان آن‌ها با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی می‌توانند وارد بازار کار شوند، گفت: آموزش صحیح و حرفه‌آموزی، شرط نخست برای ایجاد اشتغال پایدار است که کمیته امداد استان اردبیل با برگزاری دوره‌های تخصصی گام‌های موثری را برداشته است.

وی با اشاره به اینکه کارفرمایان و صاحبان مشاغل می‌توانند با به‌کارگیری مددجویان آموزش دیده‌اردبیلی در مدت دو سال از ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما بهره‌مند شوند، اعلام کرد: کمیته امداد با ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایان می‌کوشد اشتغال پایدار و مناسبی را برای خانوار تحت حمایت ایجاد کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به کارفرمایان را از دیگر بسته‌های تشویقی کمیته امداد استان اردبیل عنوان کرد و افزود: به ازای هر مددجو که توسط کارفرمایان در کارگاه‌های کوچک تولیدی به مدت سه سال به کار گرفته شوند، کمیته امداد استان اردبیل ۵۰میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار صاحبان مشاغل قرار خواهد داد.

سیفی با بیان اینکه خودکفایی و استقلال اقتصادی خانوار تحت حمایت موجب می‌شود تا آن‌ها از چرخه حمایتی خارج شده و سایر اقشار آسیب‌پذیر برای کمک‌رسانی تحت حمایت کمیته امداد قرار گیرند، گفت: از کارفرمایان خواستاریم تا با به‌کارگیری مددجویان تحت حمایت که آموزش‌های لازم فنی و تخصصی را فراگرفته‌اند، کمیته امداد استان اردبیل را بیش از پیش در توانمندسازی محرومان جامعه یاری کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar