سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۳۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸- ۱۷: ۱۰
مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین:
بهرامی گفت: هشتاد درصد حق بیمه از سازمان مرکزی تخصیص یافته و این تخصیص از سوی دولت می باشد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، نشست هم اندیشی شورای اطلاع رسانی بیمه سلامت با اصحاب رسان استا در سالن جلسات بیمه سلامت استان قزوین برگزار شد.

قاسم بهرامی ضمن تبریک هفته خبرنگار بیان کرد: اصحاب رسانه بازوان توانمند جامعه در امر اطلاع رسانی هستند که می توانند یاریگر دستگاه ها در اجرای امور محوله باشند.

وی گفت: از 460 هزار بیمه شده استان، 80 هزار نفر حق بیمه پرداخت می کنند و مابقی به طور رایگان بیمه شده اند و در واقع هشتاد درصد حق بیمه از سازمان مرکزی تخصیص یافته و این تخصیص از سوی دولت می باشد.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین اظهار کرد: اگر اعتبار از سوی دولت تامین نشود قادر به پرداخت حق بیمه طرف قرارداد نیستیم.

بهرامی عنوان کرد: در طول سال، 24 میلیارد تومان از بیمه شدگان به عنوان حق بیمه دریافت کردیم در حالیکه این مبلغ 170 میلیارد تومان حق بیمه بوده که مابه التفاوت را دولت پرداخت کرده است.

وی افزود: در استان هیچ بیمارستانی نداریم که با بیمه سلامت قرارداد نداشته باشد. و 70 درصد مطالبات بیمارستان های دولتی و خصوصی علی الحساب تا اردیبهشت ماه سالجاری پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین تصریح کرد: حدود یازده میلیون نفر دارای دفترچه بیمه رایگان هستند و این افراد فقط مجاز هستند به بیمارستانای دولتی و دانشگاهی و پاراکلینیک های درمانگاهی دانشگاهی مراجعه کنند که با توجه به پرداخت حق بیمه طرف های قرارداد، این افراد می توانند دفترچه بیمه ایرانیان دریافت کنند و به ازای هر نفر در یکسال سیصد هزار تومان پرداخت کنند و از خدمات تمام بیمارستانهای دولتی استفاده رایگان نمایند.

 

بهرامی با اشاره به نسخه الکترونیک اضافه کرد: نسخه الکترونیک یک دستورالعمل سازمانی است که مکلف شدیم تا پایان سال سی درصد طرف قرارداد الزاما نسخ به طور الکترونیک انجام شود که مراجعه کنندگان از طریق نرم افزار به طور الکترونیک پذیرش می شوند.

وی گفت: در حال حاضر این امر به طور پایلوت در قسمت های جزیی شهر انجام می شود. در سطح کشور نیز از لحاظ اجرای این طرح، بعد از استان های کرمان و آذربایجان شرقی در رنج متوسط کشوری هستیم و به طور آزمایشی در حال انجام است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar