سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۵۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸- ۳۰: ۰۱
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تازه ترین آمار از عملکرد انجام شده در حوزه بازسازی و پرداخت تسهیلات به مناطق آسیب دیده ناشی از سیل نوروز ۹۸ را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، براساس اعلام بنیاد مسکن تاکنون حدود 100 هزار پرونده برای دریافت انواع تسهیلات مورد نیاز به منظور احداث مجدد واحدهای 100 درصد تخریب شده ناشی از سیل، تعمیر واحدهای خسارت دیده و همچنین پرداخت تسهیلات معیشتی به خانوارهای سیل زده، تشکیل شده است و این موارد به بانک معرفی شده اند.

از این تعداد حدود 27 هزار پرونده برای احداث مجدد همین تعداد واحد مسکونی مربوط به واحدهای مسکونی 100 درصد تخریب شده و نیازمند به احداث مجدد، بیش از 47 هزار پرونده برای دریافت تسهیلات مربوط به تعمیرات واحدهای خسارت دیده و حدود 25 هزار و 500 پرونده برای دریافت تسهیلات معیشتی تشکیل شده است که نظام بانکی در حال پرداخت تسهیلات به این دسته از متقاضیان است.

همچنین در مجموع برای دریافت هر کدام از این تسهیلات شامل تسهیلات احداث مجدد بنا، تعمیرات واحدهای آسیب دیده و تسهیلات معیشتی، مجموعا حدود 76 هزار پرونده به مرحله انعقاد قرارداد با بانک رسیده است؛ آمارهای ارایه شده از سوی بنیاد مسکن نشان می دهد از این تعداد بیش از 20 هزار پرونده مربوط به تسهیلات واحدهای مسکونی نیازمند احداث مجدد، بیش از 38 هزار و 500 پرونده مربوط به دریافت تسهیلات تعمیرات واحدهای خسارت دیده و حدود 17 هزار پرونده مربوط به قراردادهای پرداخت تسهیلات معیشتی به خانوارهای آسیب دیده ناشی از سیل نوروز 98 است.

بنیاد مسکن همچنین در این گزارش، آمار مربوط به جزییات پیشرفت فیزیکی احداث مجدد واحدهای مسکونی تخریب شده ناشی از سیل اخیر را نیز منتشر کرده است.

بر این اساس، بیش از 1300 واحد مسکونی 100 درصد تخریب شده هم اکنون به مرحله اتمام مرحله سفت کاری رسیده اند؛ 103 واحد مسکونی شهری و 1210 واحد روستایی در مرحله اتمام سقف قرار گرفته اند.

 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar