سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۵۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸- ۵۸: ۱۱
مدیرکل ثبت احوال قم گفت: بیش از ۸۲ درصد واجدان شرایط در این استان کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند.
 
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، خلیل مرادی افزود: ۹۰۸ هزار تَن درقم واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند که از این تعداد، تاکنون ۷۵۳ هزار و ۸۰۰ تَن ثبت نام نموده اند.
وی اضافه کرد: تاکنون حدود ۶۷۰ هزار کارت هوشمند ملی صادر شده و ۶۶۰ هزار کارت به مردم تحویل شده است.

وی با بیان این که ۱۰ هزار کارت در پست‌ها مانده است، ادامه داد: تاکنون ۱۵۳ هزار تَن از واجدان شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در قم برای دریافت کارت ثبت نام نکرده اند.

به گفته مرادی، ۸۳ هزار کارت هوشمند ملی در نوبت چاپ قرار دارد که تا در چند ماه آینده چاپ می‌شود و به دست مردم می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند از رسیدی که پس از ثبت نام کارت هوشمند ملی دریافت می‌کنند تا زمان صدور کارت، به جای کارت هوشمند ملی استفاده کنند.

وی گفت: شهروندانی که کارت هوشمند ملی آن‌ها صادر شده، هر چه سریع‌تر برای دریافت آن به پست مراجعه نمایند و افرادی که هنوز برای ثبت نام اقدام نکرده اند، به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

صدور کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک موجب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت و مردم خواهد شد، این اقدام از سال ۱۳۹۱ آغاز شده است و بر اساس هدفگذاری، قرار بود این کارت تا پایان سال ۱۳۹۷ برای تمام واجدان شرایط صادر شود.

کارت هوشمند ملی مهم‌ترین کارت هویتی افراد است و افراد باید برای دریافت این کارت، به مراکز اعلام شده مراجعه کنند، زیرا اثر انگشت آن‌ها به منظور احراز هویت اخذ می‌شود؛ همچنین در این کارت‌ها امضای الکترونیکی نیز در نظرگرفته شده است که باید توسط خود افراد ثبت شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: