سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۵۳۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸- ۳۰: ۱۶
عضو موسسه سیره تفحص شهدا قم:
عضو موسسه سیره تفحص شهدا قم گفت: در جامعه امروزی نیازمند روحیه مدیریت جهادی است
به گزارش خبرگزاری بسیج در مهدیشهر، حجت الاسلام سید محمد میرعلی اکبری، در ششمین شب جشنواره تابستانه شادستان درآئین شهادت امام محمد باقر (ع)، که درپارک آبشارمهدی‌شهر، برگزارشد با اشاره به آیه شریفه «مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ. وَما بَدَّلوا تَبدیلًا» اظهارکرد: مومنین دو دسته هستند دسته اول صادقین و دسته دوم غیر صادقین؛ مومنین از دسته صادقین همان کسانی هستند که شهید شدند.
وی با تاکید بر اینکه انسان مومن دارای روحیه جهادی، انقلابی و استشهادی است، تصریح کرد: انسان مومن دارای روحیه استشهادی منتظر شهادت است؛ روحیه مدیریت لیبرال به نتیجه نمی‌رسد و ما نیازمند روحیه مدیریت جهادی گونه هستیم.
میر علی اکبری با اشاره به اینکه نگاه غربی و روحیه مدیریت لیبرالی به نتیجه نمی‌رسد، افزود: آنچه که به نتیجه می‌رسد و مورد خواست شهداست، نگاه داخلی و روحیه مدیریت جهادی و انقلابی بوده و نگاهی که توام با روحیه استشهادی باشد؛ مشکلات امروز جامعه نتیجه نبود روحیه مدیریت انقلابی و استشهادی است؛ این روحیه هدیه حضرت زهرا (س) به جامعه اسلامی است که امام زمان (عج) می‌فرمایند «الگوی من مهدی (عج) مادرم می‌باشد».
حجت الاسلام میرعلی اکبری با اشاره به آیه «ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ» خاطرنشان کرد: عاهدوا یعنی دنبال کار‌های خوب باشیم و عهد ببندیم به جهاد پشت نکنیم و به دشمن پشت کرده و در مقابل استکبار بایستیم و عاهدوا یعنی پای ولایت ایستادگی کنیم.
عضو موسسه سیره تفحص شهدای قم با اشاره به روایت امام باقر (ع) که فرمودند: «اسلام روی پنج پایه نهاده شده: نماز، زکات، روزه، حج و ولایت»، گفت: مردم امروز در جامعه به نماز، زکات، روزه و حج می‌پردازند، اما از ولایت فاصه گرفته اند، رکن اصلی در ایمان ولایت است، در روایات به چیزی مانند ولایت فریاد زده نشد، مردم آن چهار را گرفتند و این، یعنی «ولایت» را رها کردند که مردم ایران پای آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مانده اند؛ انقلابی بودن مهم نیست، انقلابی ماندن مهم است، ابن ملجم و طلحه و زبیر انقلابی بودند، ولی انقلابی نماندند، اما عمار یاسر هم انقلابی بود و هم انقلابی ماند.
وی افزود: در روایت آمده است هرکه را خداوند محبت اهل بیت (ع) را به او عنایت کند، خیر دنیا و خیر آخرت را به او هدیه داده است.
در پایان مراسم؛ به ۹ نفر به قید قرعه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اهدا شد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar