سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۵۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸- ۳۷: ۱۶
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از ثبت ۱۷۰ هزار تخلف توسط سامانه هوشمند کنترل ترافیک شهری شاهرود خبر داد و گفت: افزایش کشف قاچاق کالا در شهرستان شاهرود ۱۶ درصد افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، سرهنگ ستاد علی کریمی در نشست خبری در دفتر فرماندهی این یگان با تبریک هفته خبرنگار و عید قربان و غدیر با اشاره به حفظ و تامین امنیت اجتماعی به عنوان مهمترین وظیفه نیروی انتظامی اظهار کرد: امنیت و سلامت دو رکن مهم در نظام و سلامت است و امسال نیز با توجه به شعار سال بستر می‌خواهد که امنیت است و باید این امنیت تامین شود و کمک به تولید و بستر امنیت را ایجاد نماییم.
وی با بیان اینکه حفظ امنیت بسیار مهم است افزود: کارکرد در حوزه امنیت اجتماعی بسیار سخت شده و مانند قدیم نیست که نرم افزار باشد و ما با سخت افزار مقابله کنیم بلکه باید در دو بعد نرم افزار و سخت افزار برنامه ریزی کنیم و مشکلات سخت شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود خاطر نشان کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی خوب کار نکنند سرریز اجتماعی امروز جامعه می‌شود و باید دستگاه‌ها به وظایف خود به خوبی عمل کنند تا امنیت اجتماعی جامعه برقرار باشد.
وی با تاکید بر سخت بودن کار نیروی انتظامی در برهه کنونی گفت: کار امروز با مشارکت پیش می‌رود و آن هم باید اعتماد جلب شود و ۶۷ درصد جلب مشارکت نیروی انتظامی نسبت به سال قبل بالا رفته است و به نیروی انتظامی اعتماد شده است.
کریمی با بیان اینکه میانگین یک شهید در روز ما داریم که نشان دهنده سختی کار نیروی انتظامی است افزود: نیروی انتظامی هر روز در حال بروز رسانی خود است و پلیس فتا و پلیس امنیت اقتصادی در این رابطه است.
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود با بیان اینکه همه باید قوانین را بپذیرند، چون اجتماع را قبول کردند گفت: مردم ما مطالبه گر هستند، چون قوانین را پذیرفته اند و نیاز به خدمت و امنیت دارند و مردم هم باید قوانین را رعایت کنند.
وی ادامه داد: مشکل شهری ما زیرساخت است که از قبل فراهم نشده است و نیازمند یک کار جهادی است که باید همه دستگاه‌ها پای کار بیایند.
کریمی با اشاره به کشفیات مواد مخدر گفت: ۴۹۳ درصد کشفیات مواد مخدر در سال جاری نسبت به گذشته افزایش یافته و سومین مرگ و میر در کشور است، اما همه جوامع و شهر و روستا به این موضوع مبتلا شدند و فراجمعی است.
وی با اشاره به دوربین‌ها کنترل ترافیک شهری افزود: این کار زیربنایی است که پایش تصویر در شهرستان اجرا شده است و سه فاز دارد که فاز اول با ۱۶ دوربین است و از ۲۰ خرداد تا امروز بیش از ۱۷۰ هزار تخلف را دوربین‌ها ثبت کرده است.
کریمی با اشاره به پرونده‌های پلیس فتا تصریح کرد: ۹۶ درصد این پرونده‌ها در پلیس فتا کشف می‌شود هر چند که هر سال افزایش پرونده را داریم.
وی با اشاره به سگ گردانی و کشف حجاب اظهار کرد: نیروی انتظامی دو سال است که در حال اجرای طرحی برای مقابله با این موضوع هستند که خدمت فرمانده کل قوا هم تقدیم و ایشان هم موافقت کرده اند که در این طرح نامحسوس کنترل می‌کنیم و با سامانه پیامک به اطلاع متخلف می‌رسانیم.
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش خانواده در جامعه گفت: بیشترین مشکلات ما خانواده‌ها هستند که پای کار نیستند، اما یکسری مشکلات در کنار این موضوع مثل خانواده‌های بدسرپرست و بی سرپرست داریم و مهمترین موضوع کمک خانواده هاست که می‌تواند به جامعه کمک کنند.
وی ادامه داد: مراکز مشاوره ما در سطح جامعه فعال است و کارشناسان ما حضور دارند و مشاوره رایگان می‌دهند و ۷۲ درصد پرونده‌ها با ارجاع به مشاوره کاهش یافته است و هزینه‌های دستگاه‌ها و خانواده‌ها را کم کرده ایم.
کریمی با اشاره به کالا‌های قاچاق اظهار کرد: تعداد پرونده‌های کشف شده قاچاق کالا نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد افزایش و ۳۴۷ درصد از نظر ارزش ریالی کالا افزایش یافته و بیشترین کالای قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی و نوشیدنی هاست و غالبا قاچاق و غیربهداشتی است.
وی با بیان اینکه استان سمنان از لحاظ امنیت رتبه اول کشور را دارد به برخورد با کافه‌های متخلف اشاره کرد و افزود: روز اول که در ما آمدیم در جلسه تودیع و معارفه گفتیم ما ارازل و اوباش را بر نمی‌تابیم و با بررسی‌ها انجام شده مشخص شد، جرایم از کافه‌ها و قلیان سرا‌ها نشات گرفته و ما تلاش کردیم با این مراکز متخلف برخورد کنیم.
وی اضافه کرد: با برخورد با این مراکز متخلف مشاهده کردیم جرایم پایین آمد و ما تلاش داریم که ارازل و اوباش را مهار کنیم و ۱۰۰ درصد تیراندازی‌های داخل شهر دستگیر شده اند و ۴۵ درصد این متخلفان زندان هستند و غالب این تیراندازی‌ها هم خانوادگی است.
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود با بیان اینکه نزاع در شهرستان ما بیداد می‌کند گفت: تلاش ما این است که بتوانیم با همکاری سایر نهاد‌ها امنیت را برقرار کنیم و در نزاع فردی ۷ درصد کاهش داشته، اما در نزاع دسته جمعی ۱۳۷ درصد افزایش داشته ایم و تلاش داریم با کمک اساتید این موضوع را حل کنیم.
وی با بیان اینکه سیاست ما چکشی نیست با اشاره به گشت رضوین گفت: با برنامه‌ریزی و همکاری بسیج شاهد کاهش سرقت هستیم و ۱۲ درصد کاهش سرقت احشام داریم، اما سرقت در حال افزایش است البته کشف سرقت ۳۰ درصد افزایش داشته است و علت سرقت هم بی تفاوتی‌ها و سهل انگاری است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar