سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۹۶۷۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸- ۲۵: ۱۳
بهرامیان مطرح کرد
مسئول سازمان بسیج حقوقدانان گفت: تا سال ۹۹، پانزده هزار نفر نخبه حقوقی را شناسایی خواهیم کرد.

شناسایی ۱۵ هزار نخبه حقوقی تا سال ۹۹به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان؛ مهدی بهرامیان مسئول سازمان بسیج حقوقدانان در همایش "حقوقدان تراز انقلاب، نقش‌ها و رویکردها" که صبح امروز در مجلس قدیم برگزار شد، ضمن تبریک دهمین سالگرد بسیج حقوقدانان، گفت: سازمان بسیج حقوقدانان دو سال متوالی امر مهم کادرسازی و حقوقدانان تراز را انجام داده است. بالغ بر ۱۲۰۰ نفر از عزیزان تحت هیات اندیشه ورز هستند که آیت الله کعبی رئیس هیئت اندیشه ورز بسیج حقوقدانان است.

وی افزود: ما ۴۵ هزار نفر عضو در مراکز ملی داریم و خدماتی مانند ارایه مشاوره‌های حقوقی و طرح هر مسجد و ایجاد قرارگاه‌ها و ... را داریم، ولی فقط ۵ درصد از این ظرفیت‌ها در حال حاضر استفاده می‌شود و ۹۵ درصد استفاده نشده است؛ لذا ما به یک شبکه منسجم نیاز داریم و روش‌های سنتی برای شناسایی ظرفیت نخبگانی کمک نمی‌کند. ما تا سال ۹۹، پانزده هزار نفر نخبه حقوقی را شناسایی خواهیم کرد و باید بپذیریم جامعه نخبگان حقوقی و قضایی می‌توانند کمک موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند.

بهرامیان ادامه داد: ما برای شبکه نخبگان حقوقی و قضایی در سراسر کشور، ۳ هزار نفر را در ۲۵۶ انجمن تخصصی در سراسر استان‌ها شناسایی و جذب کردیم. در نقش آفرینی بیرونی بسیجی طرح بزرگی مثل طرح آموزشی حقوق را داشتیم که بیش از یک میلیون نفر در ۱۲۰۰ مسجد به مردم خدمات قضایی ارائه داده و می‌دهند.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان تصریح کرد: در هفته بسیج حقوقدانان که امروز آخرین روز آن است توانستیم قرارگاه معاضدت و رفع موانع حقوقی را تولید و راه اندازی کنیم.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه مهمترین دغدغه رهبری مبارزه با فساد است ما توانستیم قرارگاه مبارزه با فساد را راه اندازی و دبیرقرارگاه مبارزه با فساد و نیز قرارگاه معاضدت از قضات هستند که آمادگی خود را اعلام کردند.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان افزود: برای عمق بخشی دستگاه حقوقی دبیرخانه کنگره حقوقدانان را به دست شما و مسولین حاضر افتتاح می‌کنیم. امیدواریم این دبیرخانه که با سخنان رهبری مزین خواهد شد، رویکرد جدیدی در حوزه قضایی باشد.

وی گفت: بهترین و موثرترین مساله‌ای که در این راستا معرفی می‌کنیم حقوقدانان نخبه بسیجی اند و بسیار کمک کننده هستند.

بهرامیان افزود: نقش کنترل و نظارت و بازرسی و نقش بسیج حقوقدانان در مبارزه با قاچاق کالاو ارز به نتایجی دست یافته است که عدم توجه به هشدار‌های معظم له و وجود مقررات دست و پاگیر و کم توجهی به ظرفیت‌های کشور‌های همسایه و ... بخشی از مشکلات را در کشور ایجاد کرده است. در حالی که امروز کشور نیازمند اجرای قوانین است و ان هم با یک مجلس پاکدست و ضدفساد و شجاع محقق می‌شود لذا نظارت حداقلی شورای نگهبان منجر به چنین مجلس نمی‌شود، بلکه نظارت مردم برعملکرد کاندیدا‌های مجلس می‌تواند چنین امری را فراهم کند.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان افزود: در سالروز تصویب قانون اساسی که مهمترین میثاق ملی است هستیم لذا مطالبه مردم امروز بسیج و نخبگان ارزشی، شایسته گزینی و شایسته یابی است. انتظار نخبگان حقوقدانان بسیجی این است که در صلاحیت‌ها توجه بیشتری شود و از انجا که بسیج حقوقدانان از جنس متخصصین است، می‌توانند مطالبه را از مجلس بخواهند و به عنوان حلقه وصلی بین مردم و مسولین باشند.

وی در پایان گفت: رییس قوه قضاییه اقدامات خوبی در امر مبارزه با فساد انجام داده است، اما مشکلات ما مربوط به گذشته است و باید از نخبگان در حل این مشکلات استفاده کرد.

انتهای پیام/

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: