با حضور معاون اجرایی سپاه ولی عصر(عج) خوزستان صورت پذیرفت:
برگزاری همایش عاشورایی «نهضت ما زنده ایم» در دزفول

 صبح دیروز یکشنبه بیست و پنجم مهرماه 95 با حضور سرهنگ پاسدار عبدالرضا حاجتیمعاون اجرایی سپاه ولی عصر(عج) خوزستان،عبدالمحمد جرجانی سرپرست آموزش و پرورش دزفول، سرگرد پاسدار علی گل آرا جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج دزفول و تنی چند از معاونین و کارشناس مسئولان این مدیریت و 5500 نفر از دانش آموزان دختر مدارس متوسطه دوره اول و دوم دزفول، همایش عاشورایی «نهضت ما زنده‌ایم» در محل حسینیه عاشقان ثارالله این شهرستان برگزار شد.

در این همایش عاشوراییمعاون اجرایی سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان در سخنانی گفت: انقلاب اسلامی ایران که نتیجه جوانمردی و ایثار هزاران جوان این مملکت بوده در تاریخ بی نظیر است.

«سرهنگ پاسدار عبدالرضا حاجتی» دختران را آینده سازان و شهید سازان جامعه دانست و افزود: فرهنگ شهدا باید از طریق این دختران و چهار هزار دختر شهید به نسل های آینده منتقل شود که دشمن نیز در پی فتح دلهای دختران جامعه برای رسیدن به اهداف خود می باشد لذا دختران باید هوشیار باشند و دشمن را در رسیدن به اهدافش یاری نکنند.

وی در پایان، با تأکید براینکه دختران دزفولی، دختران سرزمین مردان و سرداران بزرگ و دلاور هشت سال دفاع مقدس هستند، بیان کرد: دختران ما باید با پیروی از مکتب حضرت فاطمه و حضرت زینب (س) مراقب توطئه های دشمن باشند و با الگو قرار دادن شهدا زندگی خود را در مسیری سالم پیش ببرند.

سرپرست آموزش و پرورش دزفول نیز در این همایش عاشورایینیزگفت: اگر هشت سال دفاع مقدس نبود این آرامش و امنیت کنونی وجود نداشت.

«عبدالمحمد جرجانی» افزود: ملت ایران امنیت خود را مرهون شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهدایی است که جان خود را در راه تعالیم اسلام فدا کردند. وی با تأکید بر رعایت حفظ حجاب توسط دانش آموزان دختر، گفت: دختران سرزمین ما باید برای پاسداشت خون شهدا حجاب خود را حفظ کنند.

جرجانی خاطرنشان کرد: دشمن فقط از طریق تهاجم فرهنگی می تواند به اهداف خود دست یابد، لذا دانش آموزان به ویژه دختران دانش آموزان باید با هوشیاری این توطئه دشمن را خنثی کنند

دانش آموزان در این همایش با تجمع زینبی خود در بخش های مختلف مراسم، طنین «لبیک یا زینب» و «لبیک یا حسین» سر دادند. اجرای تعزیه عاشورایی، مداحی و قرائت وصیت نامه شهید مدافع حرم شهرستان دزفول «محمد زلقی» توسط دخترش از دیگر بخش های این همایش بود.

گفتنی است در پایان این مراسم نیز از فرزندان دختر شهیدان مدافع حرم شهرستان دزفول(شهید عادل سعد و شهید محمد زلقی) تجلیل شد.