آسیب های فضای مجازی از اولویت برنامه های جمعیت بانوان فرهیخته کردستان

به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان، رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان برنامه های اجرایی این جمعیت را در 6 ماهه دوم سالجاری تشریح و بر فعالیت جدی در زمینه اگاه سازی آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی تأکید کرد.

دکتر فاطمه سهرابی در گفتگویی با تشریح برنامه های 6 ماهه دوم این جمعیت با بهره گیری از توان علمی و تخصصی بانوان فرهیخته عضو این جمعیت گفت : در نیمه دوم سالجاری و با توجه به شناسایی و عضو گیری 52 بانوی فرهیخته دراین جمعیت و تشکیل کارگروه های تخصصی بر اساس تخصص و توان اعضاء و بهره گیری از همکاری و مشارکت ادارات و نهادهای استان با سه هدف تحکیم بنیان خانواده پاسخ به شبهات و تعمیق باورهای دینی و مدیریت فضای مجازی با محوریت آسیب ها و تهدیدات آن برنامه های خود را اجرایی خواهیم نمود .

وی افزود: در اولین اقدام و به عنوان اولویت اول همزمان با هفته نیروی انتظامی در همکاری با پلیس فتا بحث آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی را شروع نموده و به همین منظور با حضور کارشناسان و متخصصین امر در مدارس سطح شهر سنندج و بیان موارد مربوط به خطرات و آسیب های فضای مجازی را به منظور آگاه سازی هر چه بیشتر نسل جوان از طریق گفتگوی چهره به چهره آغاز نموده ایم و این امر به تدریج در سطح مدارس استان گسترش پیدا خواهد نمود .

عضو هیئت رئیسه بانوان فرهیخته کشور گفت: در مباحث دینی نیز با بهره گیری از وجود اساتید حوزه و دانشگاه و ائمه جمعه وجماعات استان در خصوص پاسخ به شبهات دینی و تعمیق باورهای دینی اقدام خواهد شد که در این زمینه نیز انشاء ا... از مساعدت و راهنمایی های نماینده معزز ولی فقیه در استان بهره مند و ازکارشناسان دینی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشورو حمایت های ارزنده اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان استفاده خواهد شد .

سهرابی با تأکید بر نقش ارزنده بانوان در چرخه توسعه همه جانبه کشور و تحکیم بنیان خانواده تصریح کرد: این جمعیت در مرحله اول به دنبال نهادینه نمودن روحیه خود باوری در بین جمعیت بانوان استان و شناسایی توان و پتانسیل های موجود در جهت اهداف مترقی نظام اسلامی و سند چشم انداز ایران 1404 می باشد .

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستانتأکید کرد: تحقق اهداف سند چشم انداز ایران 1404 و برنامه توسعه ششم دولت بدون بهره گیری از ظرفیت های بانوان در کشور کاری بسیار سخت خواهد بود و قطعاَ وظیفه تمامی متولیان می باشد تا این جمعیت را در تحقق اهداف خود یاری رسانند .