شهید‌«سید‌محمد سعید جعفری‌کرمانشاهی»، شهید شاخص ملی سال 96
به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، به نقل از سازمان بسیج مستضعفین، در راستای بزرگداشت مقام شامخ شهدای جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بالأخص شهدای هشت ساله دفاع مقدس و شهدای جبهه مقاومت و همچنین معرفی الگوهای برتر ایثار، جهاد و شهادت برای جامعه بالاخص روح جوانان، شهید والامقام سید‌محمد سعید جعفری از شهدای عزیز دفاع مقدس استان کرمانشاه و شهیده مرجان نازقلچی (فرماندار فقید بندر ترکمن) و از شهدای فاجعه خونین منا به‌عنوان شهید شاخص ملی سال 96 بسیج انتخاب شدند.

براساس این گزارش، این شهدای بزرگوار از میان 108 شهید عزیز (56 شهید استانی و 52 شهید اقشاری) انتخاب شده‌اند، همچنین شهید بزرگوار علی‌رضا توسلی از شهدای عزیز افغانستانی در جبهه مقاومت در سوریه نیز به‌عنوان شهید شاخص بین‌الملل انتخاب و معرفی شد.

این گزارش ادامه می‌دهد، طی بررسی‌های شهدای شاخص پیشنهادی اقشار سازمان بسیج مستضعفین از بین اولویت‌های سه‌گانه پیشنهادی این سازمان‌ها شهدای شاخص هر قشر انتخاب و معرفی می‌شوند.

گفتنی است، سید‌محمد سعید جعفری‌کرمانشاهی در روز 18 بهمن‌ماه سال 31 در قصرشیرین و در ایام تصدی پدرش بر گمرک خسروی به دنیا آمد، سلسله وی از سادات قدیمی و اصیل کرمانشاه بود و با چهل واسطه به امام حسن ابن علی ابن ابیطالب‌(ع) می‌پیوست.