ریابکوف: تحریم‌های جدید آمریکا تلاشی برای نفوذ در روسیه پیش از انتخابات است

به گزارش سرویس بسیج مقاومت مردمی خبرگزاری بسیج  به نقل از رویترز، خبرگزاری تاس به نقل از سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: دور جدید تحریم های آمریکا که احتمالا قرار است علیه روسیه اعمال شود، تلاشی برای نفوذ و دخالت در امور داخلی روسیه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری است.

پیش بینی می شود آمریکا تحریم های جدیدی را علیه روسیه تا اوایل فوریه اعمال کند. این تحریم ها به بهانه دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 میلادی وضع خواهد شد. روسیه بارها این اتهامات را رد کرده است.

ریابکوف تصریح کرد: مسکو انتظار دارد که آمریکا دو گزارش ضد روسی همراه با تحریم های جدید را اعلام کند.

وی در ادامه افزود: یکی از این گزارش ها احتمالا تعداد مقام ها و شرکت های روسی تحریم شده را افزایش خواهد داد و گزارش دیگری این مساله را تجزیه و تحلیل خواهد کرد که آیا تحریم های اعمال شده تاکنون موثر بوده است یا نه.

ریابکوف اظهار داشت: ما این اقدام را تلاش دیگری از سوی واشنگتن می دانیم تا بر شرایط داخلی روسیه نفوذ کند، به خصوص در آستانه انتخابات ریاست جمهوری.

انتخابات ریاست جمهوری روسیه قرار است 18 مارس برگزار شود. پیش بینی می شود ولادیمیر پوتین بار دیگر در این انتخابات به پیروزی خواهد رسید.

در ماه اوت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بسته جدید تحریم ها علیه روسیه را امضا کرده است. قانون جدید قدرت و اختیارات ترامپ برای لغو تحریم های روسیه را محدود خواهد کرد.

نخستین تحریم های آمریکا علیه روسیه به بهانه اقدام مسکو در الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود در مارس 2014 میلادی اعمال شده است. اتحادیه اروپا نیز مجازات های اقتصادی و تجاری را علیه مسکو اعمال کرده است.

انتهای پیام/