امام جمعه اهواز:
هدف دشمن جنگ اقتصادی است

 آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز با اشاره به روز گرامیداشت پاسدارو تبریک میلاد با سعادت امام حسین(ع) اظهار داشت: خودم و شما را مجددا به تقوای الهی دعوت می‌کنم تا شیطان نتواند ما را از این راه فریب دهد مانند شهوات، حب مقام و ریاست که این امور دنیوی ابزار شیطان برای گمراه کردن ما هستند.

وی با بیان اینکه نباید تحت تاثیر امور دنیوی قرار بگیرد افزود: باید تقوا بر این امور مقدم و کارهای واجب را انجام دهیم تا عاقبت بخیر شویم همان طور که خداوند فرموده است که عاقبت برای تقوا پیشه‌گان است.

خطیب نماز جمعه این هفته شهرستان اهواز بیان کرد: در قضیه حمله نظامی آمریکا در 5 اردیبهشت سال59 استکبار جهانی با آن قدرت خود مستقیم به ایران حمله نظامی کرد و ایران نیز بی‌اطلاع بود که امام خمینی(ره) فرمودند خداوند شن‌ها را مامور کرد.

وی با اشاره به ماجرای صحرای طبس عنوان کرد: به وسیله طوفان هلی‌کوپترهای آمریکایی سوخته و عده‌ای نیز فرار را بر قرار ترجیح دادند. این واقعه پیروزی الهی بزرگی بود که در آن روز نصیب کشور شد و سزاوار است که هیچوقت این نعمت الهی را فراموش نکنیم.

جزایری با اشاره به لزوم صیانت از ارز ملی گفت: باید ارزش پول ملی‌مان را در مقایسه با ارزهای دیگر حفظ کنیم و صیانت از آن تکلیف شرعی بر تمام ملت ایران است و بانک مرکزی، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی، قوه قضاییه نیز با این موضوع ارتباط دارد زیرا ما درآمد ارزی‌مان بسیار خوب است.

وی ادامه داد: التهاب بازار مربوط به ما نیست و ما دارا هستیم شیاطین در فروش برخی امور احتکار می‌کنند و عین همین کار را در رابطه با دلار انجام می‎دهند این اموری شوخی‌بردار نیست و پول زیادی لازم است همچنین ممکن است از خارج مقدار بسیاری دلار تهیه شود تا این امر صورت بگیرد.

خطیب نماز جمعه این هفته اهواز تصریح کرد: یکی از راه‌های که می‌توان با آن ما را زمین زد جنگ اقتصادی است که عوامل خارجی عوامل داخلی را به خرید دلار وادار کنند تا آن را احتکار کنند و تنها به قیمت دلخواه خود به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه ملت باید در اینجا وارد شوند خاطرنشان کرد: هر فرد فرد شما مردم غیور در این رابطه مسئول‌اند تا هر اطلاعاتی که بدست آورد به‌کار ببرد زیرا این خیانت بزرگی در برابر ملت و کشور ایران است.