نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
تحقیر علما کار دشمن است

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه استان در مراسم سی شب با قرآن شهر خوسف ضمن تشکر از مردم و مسئولین برای برگزاری این محفل، بر لزوم توجه ویژه به نسبت دین و دانش ، علم و دین تاکید و اظهارکرد: آنچه در غرب به عنوان دین مطرح است اصلا دین نیست بلکه بخشی از خرافات را به نام دین مطرح کردند ؛ به نام مسیح (ع) و به کام دیگران .

وی ادامه داد: سؤالی که اینجا مطرح می شود این است : چطور می شود که امروز چند نوع انجیل داریم و حال آنکه بیش از یک انجیل بر حضرت عیسی (ع) نازل نشده است ؟ کدام انجیل واقعی است ؟ آیا دینی که در آن بهشت و جهنم خرید و فروش می شود ، دین است ؟ اما دین اسلام بر فطرت و عقل استوار است و یکی از حجت های شرعی عقل است ؛ اسلام بر علم و عقل تاکید دارد .

وی ادامه داد : نتیجه به فساد کشیدن جوانان اندلس و نفوذ در مدیران و مسئولین حکومتی آن ، شکست مسلمانان ونابودی اندلس و عقب افتادگی چند ساله خود اروپا شد چون که آنان بهره ای از علم نداشتند .

آیت الله عبادی خاطر نشان کرد : دین و علم با یکدیگر توامان هستند و هر کدام به تنهایی و بدون توجه به دیگری آتش است ؛ دین تنها سر از خرافات در می آورد و علم بدون دین نیز به طغیانگری ختم می شود ؛ به همین دلیل است که باید رهبران جامعه جامع الشرایط باشند هم عالم به همه علوم مورد نیاز و هم عابد زاهد و در اسلام علم و ایمان همیشه توامان بوده اند .

و در ادامه گفت : دشمن چه بخواهد و چه نخواهد ما به پیش خواهیم رفت و تمام دشمنی های دشمن به خاطر این است که مانع پیشرفت ما شود و همیشه در صدد کوبیدن و تحقیر علمای مؤثر جامعه و حمایت از افراد بی عرضه بوده است .

نماینده  ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد : مشکلات امروز و دیروز ما به خاطر عمل نکردن به فرمایشات ولی امر و رهبران الهی جامعه بوده و هست ، کی می خواهیم بفهمیم ؟

و در پایان از مردم خواست : در برابر فتنه انگیزی های مجازی و ... دشمن هوشیار بوده و در فتنه ها به علمای ربانی و اهل فضیلت و بصیرت مراجعه کنند .