پیروزی السیسی در انتخابات قابل تصور است/ می خواهند مصر را به دوران مبارک برگردانندهانی زاده در گفتگو با بسیج:

پیروزی السیسی در انتخابات قابل تصور است/ می خواهند مصر را به دوران مبارک برگردانند

یک کارشناس مسایل خاورمیانه گفت: حضور ژنرال السیسی و حمدین صباحی درانتخابات ریاست جمهوری نشان می دهد که انقلاب ۲۵ ژانویه مردم مصر در سال ۲۰۱۱ مصادره شده است.

حسن هانی زاده در گفتگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری بسیج در خصوص تحولات مصر و انتخابات ریاست جمهوری این کشور اظهار داشت:حضور ژنرال عبدالفتاح السیسی و حمدین صباحی به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری نشان می دهد که انقلاب 25 ژانویه 2011 مردم مصر مصادره شده است و آن ها می خواهند با حمایت غربی ها وضعیت مصر را به دوران مبارک و انورسادات برگردانند.

وی افزود: اشتباهات اخوان المسلمین در حکومت داری باعث، کودتای آرام ژنرال های مصری با کمک غرب و عربستان شد و غربی ها به این باور رسیده اند که برقراری دموکراسی دلخواه خودشان وهمچنین تامین امنیت رژیم صهیونیستی توسط ژنرال های وابسته به غرب و لیبرال مصری امکان پذیراست.

این کارشناس مسایل غرب آسیا تصریح کرد: با پیروزی السیسی در انتخابات، قرارداد کمپ دیوید میان مصر و رژیم صهیونیستی نیز به قوت خود باقی خواهند ماند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها می دانند که امنیت رژیم صهیونیستی از رهگذر ژنرال های مصری می گذرد و از این طریق لست که بحران های مصر به سرزمین های اشغالی سرایت نمی کند.

این کارشناس خاورمیانه با بیان اینکه با این وجود، پیروزی ژنرال عبدالفتاح السیسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر کاملا قابل تصور و پیش بینی است تاکید کرد: حمدین صباحی نامزد ملی گرا، شانس پیروزی در انتخابات را ندارد و به نوعی برای گرم نگه داشتن تنور انتخابات وارد میدان شده است چراکه مردم مصر انگیزه ای برای حضور در انتخابات ندارند و انتخابات خیلی پرشور نخواهد بود.

هانی زاده تصریح کرد: البته پیروزی السیسی درانتخابات، تقابل اخوان المسلمین  با حاکمیت مصر را تشدید خواهد کرد و این تقابل می تواند به سمت تقابل و جنگ داخلی نیز در مصر حرکت کند.

انتهای پیام /