سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۸۵۲۴۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴- ۱۹: ۱۰
طباطبایی در گفتگو با بسیج:
مجلس برای اجرای سیاست های رهبری در حوزه علم و فناوری بسترسازی تقنینی کند...

سید محسن طباطبایی دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در گفتگو با خبرنگار بسیج در خصوص جایگاه مجلس شورای اسلامی در تولید و توسعه علوم کاربردی در مراکز علمی و دانشگاهی، گفت: به نظر می رسد اصلی ترین نقش مجلس در این حوزه بسترسازی تقنینی برای اجرایی شدن ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص سیاست‌های کلی «علم و فناوری» است.

طباطبایی با اشاره به اینکه یکی از محورهای ابلاغیه رهبری معظم انقلاب اسلامی افزایش بودجه تحقیق و پژوهش به حداقل 4 درصد تولید ناخالص داخلی تا پایان سال ۱۴۰۴ است، خاطرنشان کرد: بدون شک اگر این راهبرد، با سرعت بشتری تحقق یابد ایران می تواند تا سال 1404 به مرجعیت علمی در منطقه تبدیل گردد.

مدیرمسئول فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری با انتقاد از سهم اندک پژوهش و تحقیقات در نظام بودجه نویسی سالیانه خاطرنشان نمود: به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 92 سهم پژوهش در بودجه کمتر از 0.6 درصد بوده است و در سال 93 نیز به 0.84 درصد رسیده است.

طباطبایی مزدآبادی با تأکید بر اینکه البته این میزان از بودجه نیز معمولا به طور کامل تخصیص نمی یابد، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد مجلس می بایست قوانین جدیدی را برای حمایت از پژوهش های علمی و کاربردی متناسب با ظرفیت های موجود، تصویب نماید.

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با بیان اینکه یکی از راهکارهای اصلی بومی کردن علوم انسانی کاربست جامع این علوم برای حل مشکلات روزمره جامعه است، ادامه داد: متأسفانه پیوند عمیقی بین مراکز علمی و دانشگاهی و نهادها و ارگان های اجرایی وجود ندارد و همین مساله باعث می شود تا حوزه پژوهش ضعیف بماند.

طباطبایی با اشاره به اینکه هر ساله تعداد کثیری در حوزه تحصیلات تکمیلی در سراسر کشور دفاع می شود، گفت: بدون شک اگر این پایان نامه ها در راستای مسایل کاربردی جامعه تدوین شوند شاهد تحولی چشمگیر در زمینه تولید علم و دانش بومی در تمامی حوزه ها خواهیم بود.

مدیرمسئول فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری با اشاره به اینکه انجمن علمی اقتصاد شهری ایران آماده حمایت علمی از رساله های کاربردی در حوزه اقتصاد و مدیریت شهری است گفت: انجمن های علمی ظرفیت گسترده ای برای افزایش ارتباط میان مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین سازمان ها و نهادها دارند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar