فرمانده بسیج دانشجویی لارستان از پایان کار فعالیت‌های عام‌المنفعه جهادگران دانشجو در روستاهای محروم این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۸۹۱۵۹۷۳
|
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰

به گزارش خبرگزاری بسیج، علیرضا پیرمراد  بابیان اینکه اردوهای جهادی فرصت طلائی برای خودسازی معنوی است، اظهار داشت: این اردوها در قالب گروه جهادی «شهید حججی» با حضور بیش نفر از ۵۰ نفر از دانشجویان جهادگر دانشگاه‌های لارستان طی مدت ۱۰ روز برگزار شد.

وی با برشمردن بخشی از فعالیت‌های فرهنگی، عمرانی، مذهبی، بهداشتی، اقتصادی و غیره صورت گرفته توسط جهادگران بسیجی، تصریح کرد: توزیع ۱۲۰ کیلوگرم گوشت قربانی، ۲۲۰ کیلوگرم برنج، بیش از ۲۰۰ دست پوشاک و البسه و نیز ۲۰۰ دست لوازم‌التحریر بین خانوارهای نیازمند و بی‌سرپرست ساکن در این روستاها ازجمله فعالیت صورت گرفته است.

این مقام مسؤول با اشاره به ساخت منزل برای یکی از نیازمندان، جهت حضور در کلاس‌های درس از مهرماه ۹۶ در این روستا اعلام آمادگی کرد و بیان داشت: فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، قرآنی و تربیتی جهت خانواده‌ها و به‌ویژه پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان از برنامه‌های اجرا شده در این اردوها بود.

پیرمراد ادامه داد: حضور مستمر و روزانه پزشک، دندان‌پزشک، بهورز، کارشناسان تغذیه و بهداشت خانواده، انجام آزمایش‌های هپاتیت و قند خون و غیره توسط بسیج جامعه پزشکی لارستان، کارشناسان شبکه بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی و پرستاری حضرت زینب (س) ازجمله فعالیت‌های بهداشتی در مناطق محروم لارستان بود.

وی یادآور شد: شناسایی و معرفی چندین بیمار بی‌بضاعت برای درمان، عمل جراحی، چشم‌پزشکی، دندان‌پزشک، رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن و غیره به بیمارستان امام رضا (ع) لارستان جهت درمان به‌صورت رایگان صورت گرفت.

فرمانده بسیج دانشجویی لارستان گفت: در این ایام همچنین جشن بزرگ عید غدیر و یادواره شهدا در شهرک سایبان توسط جهادگران برگزار شد.

پیرمرداد انجام این کارهای عام‌المنفعه را حاصل یک کار تیمی دانست و از همکاری رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان، مسئول فرهنگی امور دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان، رئیس و کارکنان دانشکده پرستاری حضرت زینب (س) لارستان، شهرداری لار، پزشکان، مجمع خیرین سلامت، بنیاد خیریه نیک‌اندیشان هاشمی و بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان تقدیر و تشکر کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار