سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۳۸۸۷۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۲۴: ۱۱
استاد اخلاق وکارشناس امور دینی:
حجت الاسلام والمسلمین هاشمی، درخواست از خدا و اجابت ادعیه را یکى از دستاوردهاى دعا برشمرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهار محال و بختیاری؛ استاد اخلاق و کارشناس امور دینی در جمع کارکنان ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سامان گفت: دعا در حق دیگران کار پسندیده‌ای نزد خداوند است.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی افزود: این روش دعا کردن بسیار به نفع دعا‌کننده است، چرا که به ‌خاطر همین مقدم داشتن دیگران در دعا، خداوند بلا را از فرد دور و رزق و روزی‌اش را زیاد و دو‌برابر می‌کند.

استاد اخلاق و کارشناس مسایل دینی، خاطرنشان کرد: براساس روایات نقل شده از رسول مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلام) ارزش و قیمت افراد در پیشگاه خداوند به دعای آنان بستگی دارد. دعا وسیله مؤثری برای خودسازی و خداشناسی و پیوند و ارتباط انسان با خداست.

وی افزود: در اسلام، دعا و نیایش تنها مخصوص زمان‌های گرفتاری و مشکلات نیست؛ بلکه دعا، وسیله مهمی است برای رشد و تعالی روح آدمی، رها شدن او از پستی‌های هوی و هوس و پرواز به سوی کمالات عالی الهی، انگیزه هدف و دعا و نیایش های که از زبان انبیاء و اولیای الهی در قرآن و روایات نقل شده، بیشتر به این امر مهم اختصاص دارد.

هاشمی، نیایش را بهترین راه شکوفایی استعداد درونی انسان دانست و خاطرنشان کرد: عبادت و دعا و نیایش بهترین راه شکوفایی این تمایل فطری و استعداد درونی انسان است، به همین علت خداوند متعال ارزش و جایگاه واقعی انسان را در بارگاه خویش بوسیله دعا و نیایش او تعیین می‌کند.

این کارشناس اخلاق  تصریح کرد: از بررسی آیات چنین برمی‌آید که در آن دسته از دعا و خواسته‌هایی که جنبه اجتماعی ندارد و بیشتر یک راز و نیاز بین بنده و خدا است، تنهایی و خلوت، بسیار مطلوب و مناسب دانسته شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین هاشمی در خصوص  مناسب ترین زمان برای دعا و نیایش عنوان کرد: دعا و نیایش در شب بیشتر سفارش شده و همچنین در بین ساعات شب، نیایش و استغفار در سحرگاهان بیش از زمان‌های دیگر مورد تأکید است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar