سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۴۷۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸- ۰۱: ۱۵
فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان
فرمانده سپاه خوزستان گفت: سیلاب همیشه در خوزستان وجود داشته است و در برهه‌های مختلف اما در مقیاس‌های کوچکتر آن را تجربه کرده‌ایم اما توقع ما این است که در سیلاب اخیر از حرف‌های تشریفاتی و تئوری که خیلی هم با عمل همخوانی ندارد پرهیز شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از اهواز، سردار حسن شاهوارپور، فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان در نشست تخصصی واکاوی سیلاب که در مرکز همایش‌های بین‌المللی بوستان برگزار شد، اظهار کرد: تدبیر بسیار خوبی برای بررسی اقدامات سیلاب پیش‌بینی شده است که ان‌شاءالله ماحصل جمع‌بندی این همایش برای آینده استان، مدیریت آب و پیشگیری موثر در زمینه سیلاب باشد.

وی افزود: سیلاب همیشه در خوزستان وجود داشته است و در برهه‌های مختلف اما در مقیاس‌های کوچکتر آن را تجربه کرده‌ایم اما توقع ما این است که در سیلاب اخیر از حرف‌های تشریفاتی و تئوری که خیلی هم با عمل همخوانی ندارد پرهیز شود.

فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان عنوان کرد: به نظر می‌آید حوزه تبعات اجتماعی سیلاب یکی از بحث‌هایی که در این همایش مورد غفلت واقع شده است، در صورتی که یکی از موضوعات بسیار مهم در بخش مدیریت سیلاب همین حوزه اجتماعی است چرا که خساراتی که به تبع آب رها شده در دشت‌های پایین‌دست حاصل میشود باید به شکلی مدیریت شود که بتوانیم هشدارها را به مردم بدهیم و در خسارات مالی و جانی همراه آن‌ها باشیم.

وی افزود: در همین راستا نیز یکی از مشکلات ما اقناع‌سازی مردم مبنی بر ورود آب بود که با مقاومت مردم مواجه شدیم؛ هرچند حق با مردم بود چرا که بضاعت مالی آن‌ها نزدیک به صفر بود، لذا 40هزار نفر در روستاها حاضر به تخلیه نشدند و در محاصره آب قرار گرفتند که با هلیکوپترها تغذیه می‌شدند.

سردار شاهوارپور گفت: علاوه بر اینکه به بحث پایداری سدها باید دقت و ورود کرد موظفیم که این فاکتور را که " در مواقع بحرانی چه اتفاقی برای ساکنان مناطق پایین‌دست می‌افتد؟" را فراموش نکنیم چرا که در صورت نادیده گرفتن این فاکتور شاهد اتفاقات ناگواری و آسیب‌های بسیاری خواهیم بود.

وی افزود: همچنین در بحث حوزه اجتماعی، میزان خساراتی که به مردم وارد شده نیز باید بررسی و درنظر گرفته شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar