‌باشگاه خبرنگاران
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۵۶۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸- ۴۴: ۱۵
هادی سیاسی سپاه ناحیه اراک تاکیدکرد:
نشست بصیرتی کانون بسیج مهندسین اراک با موضوع رابطه مستقیم رونق تولید و اقتصاد مقاومتی در سالن اجتماعات کانون بسیج مهندسین اراک برگزار گردید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج استان مرکزی از اراک؛ رضا رحمتی در نشست بصیرتی  کانون بسیج مهندسین اراک با اشاره به اهمیت رونق تولید از دیدگاه اسلام و قرآن اظهار داشت: اسلام خواستار پرورش انسان و جامعه ای تکامل یافته است، تکامل مورد نظر اسلام در زمینه سرمایه های مادی همان پیشرفت اقتصادی است، که انسان و جامعۀ سالم در مسیر آن قرار دارند که با تولید تحقق می یابد.

وی برکت را در تولید دانست و افزود: قوانین اسلامی شامل، قوانین دینی، اقتصادی، سیاسی وامنیتی هستند که از نظر اسلام، سخت ترین قوانین اسلامی هم از منظر احادیث وهم قرآن در حوزه اقتصادی است. قرآن به حدی به مسائل اقتصادی اهمیت میدهد، که زکات را در کنار نماز، امربه معروف ونهی از منکر وجهاد میاورد واز نظر اسلام، برکت در تولید است، هرچند درآمدش کم باشد.

وی ادامه داد: درشرایط کنونی اقتصادی، متاسفانه موضوعی که بسیاری از افراد و تولیدکنندگان به آن توجه ندارند وبسیاری دیگر هم به آن دامن میزنند واجازه رشد و شکوفایی به آن نمیدهند، درواقع همان تولید است.چه بسا بسیاری از منابع اولیه که وارد کشور میشوند و از سوی دیگر صادر میشوند.

رحمتی افزود : درشرایط جنگ اقتصادی، نباید تصمیمات لحظه ای باشند و به منابع داخلی بیش از پیش باید توجه شود و منابع را باید بطور صحیح مصرف کرد.

وی خاطرنشان کرد : در شرایط سخت اقتصادی امروز، نکاتی که میتوانند به رونق تولید داخلی ما کمک کنند عبارتند از: فرهنگ سازیِ درست استفاده کردن دربین تمامی اقشار مردم، ورود نخبگان به چرخه تولید، استفاده صحیح از منابع داخلی و محدود، افزایش میزان خرید داخلی و در پایان به جریان انداختن سرمایه در چرخه تولیدات داخلی.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar