سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۶۸۴۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸- ۵۰: ۱۳
در اردوگاه شهید هاشمی نژاد بهشهر برگزار شد؛
با حضور ریاست و معاونین سازمان بسیج اساتید استان مازندران، دومین نشست مسئولین کانون‌های بسیج اساتید استان در اردوگاه شهید هاشمی نژاد شهرستان بهشهر برگزار شد.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، مسئولین کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران با حضور در این اردوگاه به بیان گزارش کار کانون خود در سه ماهه اخیر سال پرداختند.

در ابتدای جلسه دکتر سید خلیل باقری مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه علم و فناوری استان مازندران ضمن خیرمقدم و تبریک اعیاد بیان داشت: دانشگاه علم و فناوری مازندران به عنوان تنها دانشگاه دولتی در شرق مازندران از سال ۱۳۷۳ شروع به کار نمود و در سال ۱۳۹۱ تحت عنوان دانشگاه علم و فناوری مازندران مستقل شد.

 

 

سپس دکتر محمدزاده ریاست دانشگاه علم و فناوری مازندران ضمن خیرمقدم و تبریک خدمت اساتید حاضر در این نشست اعلام کرد: برنامه توسعه دانشگاه علم و فناوری استان پایه ریزی شده است و در این راه کمک بسیار زیاد اساتید بسیجی استان را می‌طلبد.

دکتر محمدزاده افزود: استان مازندران از لحاظ دارا بودن دانشجویان در دانشگاه دولتی بسیار مظلوم واقع شده است و تقریبا هشتاد و پنج درصد دانشجویان این استان با هزینه‌های شخصی در حال تحصیل هستند که این موضوع در شان مردم علوی استان مازندران نیست.

 

 

ریاست دانشگاه علم و فناوری مازندران با بیان اینکه در زمان استقلال این دانشگاه در سال ۱۳۹۱ تعداد دانشجویان شبانه سه برابر تعداد دانشجویان روزانه بوده است؛ تاکید کرد: از سال ۱۳۹۲ تلاش بر این شد که با وجود فشارهای زیاد مالی به دانشگاه و کمبود بودجه تعداد دانشجویان روزانه افزایش یابد و در این مسیر امروز اعلام می‌کنیم که تعداد دانشجویان روزانه در دانشگاه علم و فناوری مازندران سه برابر تعداد دانشجویان شبانه شده است.

وی اضافه کرد: انتظار ما از بسیج اساتید این است که بازوهای توانمند دانشگاه‌ها باشند؛ چرا که پسوند بسیجی را یدک می‌کشند و بسیجی به این معنا نیست که فقط در میدان نبرد فعالیت کند، بلکه باید در همه زمینه‌ها به فعالیت بپردازد و به مانند زمان جنگ که در خانه‌های مردم نیز حمایت‌هایی صورت می‌گرفت اساتید بسیجی در همه زمینه‌ها به کمک دانشگاه و دانشگاهیان بیایند.

سپس دکتر رحمت عباس‌تبار مسئول سازمان بسیج اساتید استان مازندران بیان کرد: هدف از تشکیل جلسه این است که مسئولین کانون‌های بسیج اساتید به بیان گزارش‌ها، انتقادها، پیشنهادها و مواردی بپردازند که در جهت پیشبرد اهداف نظام و بسیج اساتید مثمر ثمر می‌باشد.

دکتر عباس تبار افزود: دغدغه سازمان بسیج اساتید استان مازندران چیزی جز کمک به مسئولین دانشگاهی نمی‌باشد و این مهم در تمامی جلسات این سازمان به مسئولین کانون‌ها تاکید شده است و با توجه به ظرفیت بالا و خلوص نیت اساتید بسیجی می‌توانند به کمک دانشگاه ها بشتابند و اگر مسئله‌ای روی زمین مانده است را حل کنند.

 

 

وی تاکید کرد: نشست ماهانه مسئولین کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران با یک دستور کار در حل مسائل و مشکلات استان برگزار می‌شود که این جلسه با دستور واکاوی نظام مسئله‌ای استان مازندران برگزار شده است، که بررسی شود مشکلات و معضلات استان چه چیزهایی می‌باشد تا  با ورود اساتید بسیجی به حل این مسائل بپردازند.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان مازندران اضافه کرد: اولین مرحله در حل مشکلات استان، شناسایی درست می‌باشد؛ ابتدا باید توانمندی‌های اساتید بسیجی شناسایی شود تا بر اساس آن به حل مسائل و ارائه راهکارهایی برای پیشبرد اهداف استان بپردازیم.

سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر حلیمی معاونت فرهنگی سازمان بسیج اساتید استان مازندران بیان کرد: بحث‌های علمی و پژوهشی و بحث‌های فرهنگی و اجتماعی به عنوان دو مورد از کارکردهای دانشگاه‌ها، بسیار مورد تاکید می‌باشد که همت اساتید بسیجی در مبحث فرهنگی و اجتماعی باید بسیار افزایش یابد.

دکتر حلیمی افزود: نشست مسئولین فرهنگی کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران در مهر ماه ۱۳۹۸ با حضور دکتر مرادزاده معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید کشور برگزار خواهد شد که طی آن شیوه نامه سازمان بسیج اساتید استان مازندران در زمینه فرهنگی و اجتماعی خدمت مسئولین فرهنگی کانون ها تقدیم خواهد شد.

 

 

معاونت فرهنگی سازمان بسیج اساتید استان مازندران با اشاره به بحث انتخاب مسئولین فرهنگی کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌ها تاکید کرد: دغدغه ریاست و اعضای سازمان بسیج اساتید این است که افرادی به عنوان مسئول فرهنگی کانون‌ها انتخاب شوند که دغدغه کار و فعالیت انقلابی داشته باشند.

وی تاکید کرد: انجام مسائل و برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها باید به مرکزیت مسجد انجام گیرد تا با برگزاری این برنامه‌ها حضور اساتید و دانشجویان و کارکنان در مسجد حتی جهت اقامه نماز بصورت جماعت بیشتر و پررنگ‌تر شود.

سپس دکتر غلامرضا ضابط پور معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید استان مازندران ضمن بیان تحلیل‌هایی در‌خصوص وقایع اخیر کشور و جهان، توضیحاتی پیرامون طرح های معاونت بررسی و تحلیل در آینده ارائه نمود.

 

 

در پایان مسئولین کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران به ارائه گزارش کار کانون خود پرداختند.

 

منبع: روابط عمومی بسیج اساتید استان مازندران

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: