سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۶۸۸۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸- ۴۲: ۱۹
موفقیت جدید محققین ایرانی در تولید و آزمایش داروی پلی پیل جهت کاهش سکته‌های قلبی و مغزی، به سوژه اول رسانه‌های جهان تبدیل شده است.
به گزارش خبرگزاری بسیج؛ یکی از بزرگترین تحقیقات جهان در زمینه پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی بااستفاده از دارو، توسط محققان ایرانی با موفقیت به پایان رسید؛ بنابراین گزارش دراین پروژه که با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام و تحت نظر دکتر ملک زاده انجام شد، مطالعه به مدت ۵ سال بر روی ۷ هزار نفر انجام شد و داروی تولید شده در طی این مدت توانست درهمه افراد ۳۵ درصد مرگ ناشی از سکته قلبی را کاهش دهد و در مواردی که بطور دایم ازآن استفاده میکردند تا ۵۰ درصد مرگ ناشی از سکته مغزی را نیز کاهش داد.

این گزارش می‌افزاید: تایید و انتشار این موفقیت بزرگ در معتبرترین مجله پزشکی دنیا (The Lancet)، باعث شد تا این دستاورد علمی در روز‌های اخیر به تیتریک رسانه‌های دنیا تبدیل شود؛ بنابراین گزارش یکی دیگر از موفقیت‌های این دارو، عدم گزارش عوارض جانبی در طول ۵ سال آزمایش برروی افراد داوطلب بوده است.

گفتنی است مراحل مقدماتی این پروژه بزرگ علمی به دلیل اهمیت و تاثیر آن بر روی مرگ و میر افراد ازسال ۸۹ تا ۹۲ در دستور کار ستاد اجرایی فرمان امام قرار داشت و از سال ۹۲ تا پایان ۹۷ مراحل نهایی و آزمایشی آن انجام شد.
 
برای پخش روی فیلم کلیک کنید
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar