سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۷۳۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸- ۲۶: ۱۰
امام جمعه قم:
خطیب جمعه قم، با اشاره به اهمیت رعایت هوشمندی در شرایط حاضر بیان کرد: فریب چراغ سبز‌های آمریکا و غرب را نمی‌خوریم.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، آیت الله علیرضا اعرافی امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلای قدس، گفت: حضرت زینب در مقابل همه این سختی‌ها یک جمله تاریخی ما رایت الا جمیلا دارد که باید با آب طلا بر تارخ تاریخ نوشت، زیرا نشانه تقوا آن است که انسان در سختی‌های مسیر سیر الی الله احساس سختی نمی‌کند.

وی افزود: امروز شاهد اوج گیری عزاداری‌ها در ایران و سایر کشور‌های جهان بودیم، زیرا این پیام پس از ۱۴۰۰ سال قلب‌های آزادگان عالم را مملو از عشق و ایمان می‌کند؛ ملت ایران پیشگام این حرکت و راه نورانی بودند و امروز نیز شاهد هستیم که پیام مقاومت از عاشورا به همه عالم رسیده است.

خطیب جمعه قم با اشاره به سخنرانی سیدحسن نصرالله در روز‌های اخیر، بیان کرد: امسال از زبان سید مقاومت در لبنان این کلمات نورانی جاری شد و گفت که ما با فرزند امام حسین و، ولی فقیه زمان پیمان می‌بندیم که با او تا پایان کار خواهیم بود.

وی ادامه داد: ملت ایران، نمازگزاران جمعه و عزاداران سالار شهیدان نیز می‌گویند که با امام و رهبرمان تا ذلت استکبار خواهیم ماند و دنیا این درد را نمی‌تواند بپذیرد که مسلمانان و مظلومان این چنین در مقابل آن‌ها بایستند؛ سخن ما نیز به رهبر معظم انقلاب آن است که ما نیز با تاپایان کار و شکست مستکبران عالم و محو اسراییل با تو خواهیم بود.

مدیر حوزه‌های علمیه، با اشاره به لایه‌های مختلف سیاست خارجی کشور یادآورشد: در روابط خارجی خود دارای چند سطح از رابطه هستیم؛ نخست، سطحی از رابطه ما با دولت‌های همسایه و همسو با جبهه مقاومت است که این روابط، دوستانه و شامل همه ابعاد اجتماعی و سیاسی است.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: لایه دوم، شامل کشور‌های بزرگی است که مستقل عمل می‌کنند و روابط خوبی با آن‌ها داریم که باید به شکل هوشمندانه با آن‌ها همکاری کنیم.

وی با ذکر این مطلب که لایه سوم، کشور‌های وابسته کوچکی است که فریب دشمن را خورده اند، یادآورشد: در این لایه مذاکره را نفی نمی‌کنیم؛ هرچند با کشور‌هایی که به ظاهر در مقابل مقاومت ایستادند نیز مذاکره می‌کنیم.

خطیب جمعه قم سطح چهارم روابط ما را با دولت‌های اروپایی دانست و گفت: این روابط سالم و دوستانه و بی حاشیه نیست؛ راه مذاکره با اروپا را نبستیم، ولی تجربه‌های تلخی از گفتگو و روابط با اروپایی‌ها داریم که بخشی از آن، پس از نقض عهد ترامپ بود که ماه‌ها وعده‌های دروغ و پوشالی دادند و از ترس آمریکا ما را معطل کردند.

وی گفت: یک کشور بزرگ اسلامی با شما سخن گفت، ولی هر روز یک سخنی می‌گویید و یا نمی‌توانید و یا نمی‌خواهید به نتیجه برسید؛ دولت ما و مسئولان ما گام‌هایی که برای بازگشت به ماقبل برجام برداشتند را درست برداشتند، ولی کامل نیست؛ در مقابل این‌ها باید هوشیار و دقیق بود.

آیت الله اعرافی یادآورشد: لایه پنجم، آمریکا و متحدان نزدیک آن‌ها است؛ خواهش ما از مسئولان آن است که با چشمان بازتر حرکت کنند و به هدایت‌های رهبری توجه کنند و هوشمندی لازم در این مسیر ضروری است.

خطیب جمعه قم، گفت: با تجربه برجام باید حرکت کنیم، زیرا امروز با نقض عهد بزرگ آمریکا مواجه هستیم؛ امروز بدترین تحریم بر ما روا داشته شده است؛ دنیا بداند سختی‌های اقتصادی را تحمل می‌کنیم، ولی تحریم‌هایی که به گمان آن‌ها انقلاب و ایران را از پای در می‌آمد این توان را نداشت و در این همین مدت جهان و جبهه مقاومت، جلوه گر‌تر و توانمند‌تر شد.

آیت الله اعرافی در ادامه با ذکر این مطلب که دنیا و دشمنان بداند که ملت ما سختی را تحمل می‌کند، ولی در مقابل دشمن سرخم نمی‌کنیم، تصریح کرد: در این زمینه از عاشورا الهام می‌گیرد و سختی‌ها را تحمل می‌کند، ولی پای آرمان‌ها و رهبر خود، تا پایان خط خواهد بود.

وی گفت: راه اصلی آن است که متحد و هوشمند باشیم و به ملت تکیه کنیم؛ اروپایی‌ها بدانند که اگر به عهد‌های خود بازگردند، راه خود را ادامه می‌دهیم و فریب این چراغ سبز‌ها را نمی‌خوریم.

وی با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای تغییر چهره خاورمیانه جدید و تجزیه کشور‌های اسلامی تصریح کرد: بوش پسر و پدر و کلینتون و... اقداماتی کردند که به هدف نرسید؛ آن‌ها طرح خاورمیانه بزرگی داشتند که اسراییل درامنیت باشد و عالم و جهان اسلام در قبضه آن‌ها باشند و کشور‌های اسلامی تسخیر شود.

آیت الله اعرافی یادآورشد: در این دو دهه اشغال‌ها و تلاش برای تجزیه به نتیجه نرسید؛ مردم مظلوم منطقه اسیر شیاطین و داعش نشدند، بلکه امروز غرب آسیای مقاوم و ایران سربلند بیرون آمد و قطعا دشمنان در این مسیر شکست خواهند خورد.

وی در خطبه اول نیز گفت: غذای ناپاک تمام زندگی مادی و معنوی فردی و اجتماعی انسان را ناپاک و آلوده می‌کند.

خطیب جمعه قم بیان کرد: در روایات بیان شده است که غذای آلوده به رشوه و گناه باعث می‌شود که تمام اعمال شایسته و نیک انسان فروبریزد و ارزش و ثواب آن از بین برود.

وی یادآورشد: تبدیل گناهان به یک حسنات یکی از قوانین قرآنی است، ولی برخی اعمال نیز خیرات انسان را از بین می‌برد که یکی از آن‌ها کسب مال حرام و خوردن غذای حرام است.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: آیه ۲۳ سوره فرقان در خصوص کفار است که اعمال نیک ظاهری کفار به این دلیل که مبنای قوی فکری و معرفتی ندارد هیچ ارزشی ندارد، ولی در چند روایات از پیامبر و ائمه ذکر شده است که این آیه بر برخی از مسلمانان نیز تطبیق داده شده است.

وی گفت: مصادیق این روایت در خصوص افرادی است که معتقد به ولایت اولیای دین و خاندان پیامبر نیستند و به قولی ناصبی هستندکه این فرد، در قیامت همه اعمالش از بین می‌برود.

آیت الله اعرافی عنوان کرد: همچنین مسلمانی که زندگی او آغشته به حرام و لقمه ناپاک است از جمله مصادیق همین آیه است؛ امام صادق (ع) ذیل همین آیه چنین مطلبی را بیان می‌کنند.

وی گفت: یکی از آثار زیانبار غذای حرام، آن است که در روز قیامت، اهل و عیال و همسر خانواده‌ای که نمی‌دانستند که غذای ناپاک خورده اند، مدعی سرپرستی می‌شوند که آن‌ها رادر این حجاب فروبرده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar