سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۸۱۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸- ۳۵: ۱۳
رئیس سازمان بسیج رسانه:
بصیری مطرح کرد : زمانی که به رسانه به عنوان مخدر می نگریم ، فریب خوردن از آن لذت دارد و آنطور که به نظر می رسد مسئولان ، رسانه ها و حتی مردم دوست ندارند از این مخدر دوری کنند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، برنامه " دنیای شیشه ای " با موضوع سواد رسانه ای و حوزه آموزش با حضور دکتر مسعود بصیری ، کارشناس رسانه ، مدرس دانشگاه و رئیس سازمان بسیج رسانه روانه آنتن رادیو گفت و گو شد.

مسعود بصیری در آغاز با بیان اینکه بسیاری از مشکلات عصر حاضر همزمان با عبور از سنت به مدرنیته با رسانه ها عجین شده است ، اظهار کرد : حجم زیادی از تصمیمات در دنیای مدرن امروز ، تحت تاثیر رسانه های قرار گرفته است .

وی افزود : در بسیاری از امور دنیای مدرن توانسته ایم یک راهکار مناسب پیدا کنیم. البته راهکارها بیشتر معطوف به مسائل فیزیکال و قابل لمس مانند حوزه تغذیه و آب و هواست که قوانین مشخصی در راستای آن در مجامع بین الملل و داخلی وجود دارد و مورد توجه است.

رئیس سازمان بسیج رسانه با تاکید بر اینکه حوزه سواد رسانه تحلیلی و مفهومی است ، عنوان کرد : به دلیل پیچیدگی های این فضا ، نیازمند برنامه ریزی طولانی مدت و دغدغه مند از مدیران آموزشی و اداره کننده سیستم های اجرایی هستیم. متاسفانه میل به سواد رسانه ای در کشور ما چندان بالا نیست چون مقامات و مسئولان اجرایی دغدغه آموزش سواد رسانه ای ندارند و درگیر مسائل دیگر در حوزه های اجتماعی هستند.

بصیری در بخش دیگری از برنامه دنیای شیشه ای رادیو گفت و گو عنوان کرد : از آنجایی که رسانه هنوز به صورت کامل جایگاه خود را در ایران و حتی کشورهای پیشرفته دنیا به دست نیاورده است ، به یک معضل تبدیل شده است که همه در پی حل آن هستند.

وی رسانه را ابزار نفوذ و قدرت بسیاری از کشورها و سیستم ها دانست و اظهار کرد : صاحبان رسانه در دنیا تمایل چندانی به آگاهی بخشی به مخاطبان در راستای تفکیک حقیقت از دروغ ندارند چرا که این کار تسلط بر حوزه رسانه و ابزار فشار و کار را از آنها می گیرد .

بصیری خاطر نشان کرد :دغذعه آموزش سواد رسانه ای باید توسط رسانه ها ایجاد شود . این در حالی است که انگشت اتهام به سوی تعداد زیادی از آنها دراز است چرا که بسیاری از آنها چه در داخل و چه در خارج دست به فریب افکار عمومی می زنند . رسانه ها مردم را برای شنیدن خبرهای مختلفی مانند مسائل مربوط به سلبریتی ها و حوادث یا درگیری ها که معمولا اساتید حوزه سواد رسانه به آنها نقد جدی دارند ، تنها با هدف جذب مخاطب تشویق می کنند.

این مدرس دانشگاه تاکید کرد : زمانی که به رسانه به عنوان مخدر نگاه می کنیم ، فریب خوردن از آن لذت دارد و حرف های غلط اما زیبا مشتری پیدا می کنند . با وجود این اتفاقات چه دلیلی برای نگاه نقادانه وجود دارد وقتی که آنها را دوست داریم خود را فریب می دهیم . اگرچه آموزه های دینی در کشور ما حقیقت طلبی و جستجوی حق را تقویت می کند اما مسئولان ، رسانه ها و حتی مردم دوست ندارند از این مخدر دوری کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar